Wszyscy zgodzą się, że woda odgrywa bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Nie ma się co dziwić, gdyż to z niej składa się każda komórka naszego ciała oraz wszystkie tkanki i organy. Reguluje ona procesy termoregulacji, pomaga pozbyć się toksyn z organizmu, a także przenosi składniki odżywcze naszych komórek. Woda jest nam niezbędna do życia. W ciągu dnia często zapominamy o odpowiednim nawodnieniu naszego organizmu, bądź idziemy na skróty i próbujemy szybko ugasić pragnienie napojami gazowanymi. Które zamiast nas nawadniać robią zupełnie coś innego. Im szybciej przekonasz się do picia 2 litrów wody dziennie,  tym lepiej dla Ciebie. Jeśli masz z tym problem, oto aplikacja, które pomoże Ci go rozwiązać. Dzięki niej wypracujesz u siebie nawyk picia wody, zdrowe przyzwyczajenia warto pielęgnować.

Fot: Zrzut z ekranu

Waterbalance — aplikacja, ktora podniesie twoja swiadomosc i przekona Cie do picia wody1

W Waterbalnas mamy do wyboru zakładki z różnymi napojami, wchodząc w określoną z nich zaznaczamy, co wypiliśmy konkretnego dnia. W ten sposób możemy zobaczyć, jak spożywane przez nas płyny mogą mieć wpływ na zwiększenie dziennej dawki wody, którą powinniśmy wypijać.

Na podstawie dostępnych w aplikacji parametrów możemy dokładnie określić jakie jest nasze zapotrzebowanie na wodę w konkretnym dniu. Geolokalizacja pozwala sprawdzić temperaturę w naszym otoczeniu, co również ma wpływ na to, ile płynów powinniśmy wypijać. Poza standardowymi parametrami takimi jak wiek, waga lub wzrost, podajemy również godzinę naszej pobudki, dni, w których ćwiczymy oraz kiedy chodzimy spać. Wszystkie te czynniki pomagają lepiej wyliczyć dzienną ilość wody, którą powinniśmy wypijać.

Waterbalance — aplikacja, ktora podniesie twoja swiadomosc i przekona Cie do picia wody2

Twórcy Waterbalance nie zapomnieli również o edukacji użytkowników korzystających z aplikacji. Dowiemy się jak ważna jest dla nas odpowiednia ilość wody. Nasz wysiłek zastanie również nagrodzony. Czekają na nas odznaki, którymi możemy pochwalić na się Facebooku.

To, czego na ten moment brakuje nam aplikacji, to alarmu, który przypominałby, że nadeszła pora na szklaneczkę H2O. Jeśli jednak jesteście spragnieni wiedzy o wartości wody w codziennej diecie i chcecie przejść na zdrowszą, nawodnioną stronę mocy powinniście zainstalować Waterbalance. My już to zrobiliśmy. Zdrówko!