Pisaliśmy już o afrodyzjakach, teraz nadszedł czasz na produkty, które mogą obniżyć męskie libido. Przez mężczyzn nie jest to nic pożądanego, szczególnie, gdy macie przed sobą randkę. Jeśli liczycie na kolację ze śniadaniem poznajcie produkty, które mogą skutecznie obniżyć wasze morale.

1. Alkohol

Zaskoczony? Raz może okazać się sprzymierzeńcem, a raz Twoim najgorszym wrogiem. W nadmiarze na pewno zaszkodzi. Zbyt duża ilość alkoholu często jest powodem braku erekcji. Ponadto może przyczynić się do problemów z orgazmem oraz spowodować przedwczesny wytrysk. Szczególnie wystrzegajcie się ginu z tonikiem. Zawarta w toniku chinina potrafi skutecznie obniżyć naszą ochotę na sex.

libido

2. Czerwone mięso

Wiadomo facet mięso jeść musi. Spożywane jednak w nadmiarze może również obniżyć libido. Winę ponosi za to duża ilość hormonów i antybiotyków zawartych w czerwonym mięsie. Jeśli chcesz w pełni zaspokoić swoją partnerkę, lepiej ograniczyć jego spożywanie przed randką.

3. Produkty sojowe

Soja ze względu na zawartość fitoestrogenów może spowodować obniżenie libido. Nie musisz jej oczywiście zaraz wykluczać ze swojej diety. Wystarczy, że ograniczysz jej spożywanie.

libido

4. Lukrecja

Lukrecja działa uspokajającą, co tym samym przyczynia się do zmniejszenia popędu seksualnego. Nie spożywaj jej przed randką.

5. Kawa

Nie pij dużej kawy przed romantycznym wieczorem. Zamiast Cię pobudzić spowoduje jedynie produkcje hormonów stresu. A to właśnie one są główną przyczyną obniżenia poziomu testosteronu.

libido

6. Słodziki

Znajdziesz je w kolorowych napojach gazowanych, energetykach, produktach typu light” czy gumach do żucia . Zdecydowana większość z nich zawiera aspartam. To właśnie on odpowiedzialny jest obniżenie poziomu serotoniny i dopaminy, które wpływają na pozom Twojego libido.