Dziecko od najmłodszych lat swojego życia zdobywa wiedzę, dlatego też warto zafundować mu zabawę, która czegoś go nauczy. Zabawki edukacyjne skupiają się na zabawie poprzez naukę oraz nauce poprzez zabawę. Wiadomo, że obowiązek szkolny rozpoczął się już w pełni, proponujemy zabawki edukacyjne dla Twojej pociechy, która jeszcze nie musi zaprzątać sobie głowy powrotem do szkoły.

 

Zabawki edukacyje mały lekarz

 

Klocki

 

Klocki to absolutna klasyka pośród zabawek. Pamiętajmy, że nie tylko firma Lego produkuje dobre klocki, na rynku dostępnych jest masa tego typu zabawek wykonanych z przeróżnych materiałów. Oczywiście plastik jest super, ale czy nie warto spróbować czegoś nowego? Drewno to już całkiem inna sprawa, ta materia różni się nie tylko pod względem dotyku, ale także pod względem wytrzymałości.

 

Zabawki edukacyjne

 

Dzięki temu Twoje dziecko ma szanse poznać nie tylko nowe materiały, ale również kształty czy chociażby nowe układy, które samodzielnie może zbudować z klocków. A jeżeli zwykłe układanie mu się znudzi (co u dzieci jest bardzo częstym zjawiskiem) możemy potraktować je jako kostki domina i po ułożeniu ciekawego wzoru, po prostu pchnąć pierwszą z nich. Takie zabawki edukacyjne przyniosą naprawdę wiele dobrego, a przede wszystkim radość na ustach Twojej pociechy.

 

Koszt: 61zł

 

Kiedy zabawę z drewnem mamy już za sobą to czas zabrać się za plastik. Klocki ‘’wafle’’ to idealna zabawka dla małych konstruktorów, gdyż klocki można ze sobą łączyć na przeróżne sposoby. W ten sposób Twoje dziecko ma możliwość na stworzenie zupełnie abstrakcyjnej budowli, a przy pomocy osoby dorosłej zbudować coś bardziej realistycznego jak samochód. Takie zabawki edukacyjne z pewnością pozwolą Twojemu dziecku rozwijać kreatywność.

 

 Koszt: 19zł

 

Mały lekarz

 

Jeżeli natomiast Twoja pociecha czuje powołanie w kierunku nieco innej zabawy, warto sprezentować mu zestaw małego doktora, który nie tylko bawi, ale przede wszystkim oswaja z zawodem lekarza. Wiadomo, że dobre zabawki edukacyjne to te które łączą przyjemne z pożytecznym, a przy pomocy takiego zestawu mamy możliwość oswoić naszego szkraba z ewentualną wizytą w gabinecie – zobaczą te same przedmioty, którymi bawią się na co dzień, tylko w realnym wydaniu. To zaś pomoże mu przejść przez nieco trudniejsze wizyty. Kto wie, może masz w domu przyszłego chirurga?

 

 Koszt: 25zł

 

A dla nieco starszych mamy coś specjalnego, a mianowicie jeśli Twoje dziecko marzy o dronie – spełnij jego marzenia, gdyż możesz kupić ten gadżet poniżej 300zł.