Mimo upływu lat chcesz wciąż wyglądać dobrze i męsko? Podróż z ABS to ciężka droga pod wielką górę. Na szczyt docierają najsilniejsi, najbardziej zdeterminowani oraz Ci najlepiej przygotowani. Stań się jednym z nich!

Przedział wiekowy: 20-30

Trening: W tym wieku poziom testosteronu jest na najwyższym poziomie. Ćwiczenia należy wykonywać martwym ciągiem z dużym ciężarem. Przy końcowej fazie wypychaj biodra w przód, aby Twój gorset mięśniowy został odpowiednio wzmocniony.

Trening

Białko: W tym wieku dbanie o masę jest bardzo ważne, niemalże najważniejsze. Kurczak to zdecydowanie jedno z najlepszych źródeł protein, które wpływają pozytywnie na przyrost kolejnych kilogramów masy mięśniowej. Jednak pamiętaj, że pod słowem ”kurczak” kryje się chuda pierś z kurczaka, a nie kubełek tłustych skrzydełek z KFC.

Samodzielność: Swoje posiłki zacznij przygotowywać samodzielnie. Warzywa gotuj tylko i wyłącznie na parze, dzięki czemu ich wartość odżywcza będzie zdecydowanie bardziej cenna i mniej kaloryczna.

8-10 tygodni: Odpowiedni trening, dieta oraz wytrwałość doprowadzą Cię do sukcesu. Pamiętaj, że Twój wiek jest teraz w najlepszej kondycji, a Twój metabolizm działa ze zdwojoną siłą, wykorzystaj to dobrze! Jeżeli w tym wieku uda Ci się zbudować solidną, muskularną sylwetkę to zostanie ona z Tobą na długie, długie lata.

Przedział wiekowy: 31-40

Trening: Niestety w tym wieku Twój metabolizm spowalnia się aż o 15-35 proc. przez co walka o kaloryfer będzie nieco trudniejsza, jednak nie niemożliwa. Swingi kettlem sprawi, że tylny łańcuch kinetyczny zostanie odpowiednio wzmocniony, a Twój metabolizm rozkręci się.

Białko: W tym wieku przeważnie masz już dobrze płatną pracę, stabilne życie finansowo, dzięki czemu nie musisz codziennie wcinać taniego kurczaka. Pozwól sobie na solidny stek, ale nie jedz go codziennie. O drobiu wciąż należy pamiętać, szczególnie tym większym. Mięso indycze napakowane jest tryptofanem (aminokwasem), który wzmacnia kości i wpływa pozytywnie na Twój nastrój.

Posiłek regeneracyjny: W dzisiejszych czasach utrzymanie solidnej diety jest dosyć ciężkim zadaniem. Szybkich, gotowych posiłków jest mnóstwo i to na każdym kroku. Nie pozwól aby napady głodu przejęły nad Tobą kontrolę i kusiły Cię do złego. Do swojego drugiego śniadania dodaj pół awokado, a spokój od głodu masz na najbliższe 3 godziny.

12 tygodni: Dynamiczny trening, który angażuje całe ciało do ruchu oraz przemyślana, zróżnicowana dieta skutecznie wpłynie na spalanie Twojej tkani tłuszczowej, dzięki czemu już po 3 miesiącach ujrzysz upragniony sześciopak.

Przedział wiekowy: 40+

Trening: W tym wieku nie należy już katować się ćwiczeniami, jednak to nie oznacza, że mamy wkładać ciepłe kapcie i siadać przed telewizorem. O ciało trzeba dbać! Doskonałym ćwiczeniem stabilizującym biodra, mięśnia tułowia oraz barki jest wiosłowanie hantlami w podporze przodem. Rzeźba na pewno pojawi się z czasem.

Białko: Nie dołuj się, że Twój metabolizm nie działa już na najszybszych obrotach, a Twoja odporność spada. Odpowiednia dieta sprawi, że nie tylko będziesz czuł się dobrze, ale i masa mięśniowa będzie taka jak powinna być. Ryby mają odrobinę mniej białka niż mięso drobiowe czy wołowe, jednak jest chudsze oraz zawiera mniej kalorii. W twoim jadłospisie absolutnie nie może zabraknąć ryb. W tygodniu zjadaj przynajmniej 3 porcje, a oprócz dobrze zbudowanej sylwetki Twoje serce oraz cały Twój organizm będzie w naprawdę dobrej kondycji.

trening

Oaza spokoju: Wiadomo nie od dziś, że stres odpowiedzialny jest w pewnym stopniu za odkładanie się tłuszczu, podnosi poziom kortyzolu. Jak widać spokój w naszym życiu odgrywa bardzo ważną rolę. Idealnie w tym przypadku sprawdzi się jogging w parku z ulubioną muzyką na słuchawkach.

Przeczytaj również: Tydzień bez siłowni- rośniesz gdy odpoczywasz

5 miesięcy: W tym wieku nie należy śpieszyć się z rzeźbieniem ciała, wszystko przyjdzie w odpowiednim czasie. Powrót do formy to żaden wyścig. Chcesz magicznej recepty? Pamiętaj o systematyczności, nic więcej. W każdym wieku należy wyglądać dobrze, by w odpowiedni sposób cieszyć się życiem. Dzięki odpowiedniej diecie, treningom oraz systematyczności wejdziesz w 50 w dobrej formie, a tym samym poznasz jeszcze niejedną kobietę, która się w Tobie zauroczy.