Przedświąteczna gorączka zaczyna dopadać wszystkich i powoli zaczynamy myśleć o świątecznych dekoracjach dla domu. Jedni uważają to za świetną zabawę, natomiast innych na samą myśl o rozplątywaniu kabli i sprawdzaniu każdej żarówki z osobna przechodzą dreszcze. Świąteczny wystrój bez kabli i wchodzenia na drabinę jest możliwy, alternatywę stanowią projektory laserowe.

 

Świąteczny wystrój bez kabli i wchodzenia na drabinę można osiągnąć w dziecinnie prosty sposób. Poniżej znajdziesz kilka zalet związanych z dekoracją domu za pomocą projektorów laserowych. Przedstawiliśmy również pomysły na dopasowanie światła do innych ozdób.

 

Nie trać czasu

 

Projektor laserowy jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy, że zapewnisz urządzeniu stały dopływ prądu, ustawisz je w odpowiedniej odległości od domu, a na koniec wybierzesz tryb oświetlenia. Po wyświetleniu się kolorowych kropek czy symboli ustawiamy kierunek, w którym ma padać światło – świąteczny wystrój bez kabli i wchodzenia na drabinę jest już gotowy. Mogłoby się wydawać, że taki projektor będzie nas sporo kosztował, jak się okazuje nie koniecznie. Ceny poszczególnych modeli wahają się w przedziale cenowym od trzydziestu do kilkuset złotych, także każdy znajdzie coś dla siebie. Najprostsze a zarazem najtańsze modele posiadają wymienne nakładki typu wirujące płatki śniegu (typowo świąteczne) czy halloweenowe nietoperze.

 

Cena około 49zł

 

Zobacz również: Jaką choinę wybrać?

 

Miłośnik delikatnych ozdób

 

Niewielki rozmiar urządzenia pozwala na samodzielne ustawienie go w dowolnym miejscu, dzięki czemu możemy osiągnąć świąteczny wystrój bez kabli i wchodzenia na drabinę. Oczywiście możemy połączyć projektor laserowy z tradycyjnymi lampkami, które zawiesimy na elewacjach. Balustrady balkonowe oplecione kolorowymi lampeczkami będą się znacznie lepiej prezentować, gdy wokół będą wirować białe śnieżynki. Oczywiście należy zachować rozwagę i nie popadać w skrajność, gdyż zbyt wiele ozdób może skutkować jedynie oczopląsem, a tego chyba nie chcemy, prawda? Dodatkową zaletą, którą mogą pochwalić się projektory jest to, że w każdej chwili możemy zmienić ich ustawienie.

 

Cena około 110zł

 

Światło nie tylko dla domu

 

Nikt nie powiedział, że projektor laserowy może być używany tylko i wyłącznie na zewnątrz. Wystarczy uruchomić wyobraźnię, a świąteczny salon może stać się salą balową. Tego typu oświetlenie świetnie komponuje się z delikatnym, ciepłem świec czy lampek na choince. Kolejną zaletą jest możliwość przełączenia między światłem stałym a pulsacyjnym, dzięki czemu mamy możliwość stworzenia interesującej aranżacji nie tylko w okresie świątecznym, ale przy wielu różnych okazjach.

 

Szukasz prezentu dla dziecka? Sprawdź: Tanie zabawki edukacyjne

 

Cena około 370zł

 

Przy pomocy tego typu urządzeń świąteczny wystrój bez kabli i wchodzenia na drabinę stał się czymś realnym. Co najlepsze po świętach nie musimy wygrzebywać kilkudziesięciu metrów kabli i lampek spod śniegu, wystarczy wyrwać szpikulec z ziemi i problem z głowy.