Jeżeli jesteś użytkownikiem ceniącym sobie dobry sprzęt audio, to z pewnością kojarzysz producenta Bose. Mamy ciekawą informację, gdyż w jego ofercie pojawiło się coś nietypowego: Stopery Bose Sleepbuds. Specjaliści zajmujący się tłumieniem dźwięku zaprojektowali pomysłowy sprzęt, który ma być receptą na spokojny i zdrowy sen.

 

Łącząc słowa ‘’Bose’’ oraz ‘’stopery do uszu’’ przywodzi na myśl pewne rozwiązanie, w którym specjalizuje się amerykańska marka, a mianowicie aktywne tłumienie hałasu. Jest to jednak mylny trop. Mimo, że firma Bose słynie z wyciszania dźwięków otoczenia, to technologia ta nie została zastosowana w stoperach Sleepbuds. Dlaczego więc ten pozornie prosty gadżet kosztuje aż 250 dol, czyli praktycznie 1000zł.

 

Choć w stoperach nie doszukamy się aktywnego tłumienia dźwięku, to nie brakuje w nich innych, ciekawych i przede wszystkim skutecznych rozwiązań. Sleepbuds to nic innego jak małe, bezprzewodowe słuchawki douszne.

 

 

10 konkretnych dźwięków

 

Tutaj kolejne zaskoczenie – mimo, że słuchawki współpracują z aplikacją mobilną, to nie dostanie się do nich, żaden dźwięk z telefonu. Użytkownik ma do dyspozycji bibliotekę, w której znajduje się 10 różnych odgłosów takich jak: biały szum – dźwięk wodospadu, wiatru czy morskich fal (przyszłość ma przynieść nam więcej możliwości).

 

Zobacz również: Bezsenność – jak zasnąć bez problemu?

 

Stopery Bose Sleepbuds mają być pomocne w sytuacji, kiedy sen przerywa nam głośny sąsiad, odgłosy dochodzące z zewnątrz, a także chrapiący partner. Jak się okazuje, słuchawki mogą pełnić funkcję dyskretnego, nie słyszalnego dla innych budzika – czas pobudki ustawiamy za pomocą aplikacji. Bardzo istotną sprawą jest czas działania stoperów, a mianowicie mogą one działać aż 16 godzin – tyle spokojnie wystaczy, aby się porządnie wyspać.