W Ameryce został opracowany zdaje się, że genialny pomysł na rozwiązanie wszelkich problemów ze stresem. Jest to niewielki, silikonowy moduł, który odpowiada za monitorowanie oddechu oraz pracy naszego serca. Czy to małe urządzenie naprawdę jest wstanie zapewnić nam spokojniejsze, co za tym idzie zdrowsze życie na co dzień?

 

Proste zakładanie modułu

Startup Lief Therapeutics ma formę sylikonowego, giętkiego a co najważniejsze płaskiego na 6.4 mm modułu o zaokrąglonym kształcie. Zewnętrzna warstwa urządzenia została wykonana z certyfikowanego medycznie hipoalergicznego sylikonu. Aby przymocować moduł do naszej klatki piersiowej wystarczy tylko użyć standardowego plasterka ECG/EKG za pomocą, którego przyklejamy urządzenie na wysokości serca.

 

Reakcja na stres w mgnieniu oka

Urządzenie Startup Lief Therapeutics wyposażone jest w dwa wbudowane sensory EKG, dwa silniki wibracji, 3-osiowy akcelerometr a także  aż 64MB pamięci na dane oraz moduł Bluetooth LE. Wszystko w urządzeniu pracuje samodzielnie lub jak kto woli jest sparowane za pomocą smartfona. Moduł odpowiedzialny jest za nieustanne monitorowanie naszego cyklu oddechowego oraz pracy serca, a gdy zdarzy się taka potrzeba to również za reagowanie na wszelkie nieprawidłowości.

 

Moduł z niesamowitą precyzją wskazuje nasz aktualny stan zdrowia nie tylko fizycznego ale także psychicznego. Najwyższy pomiar dotyczy HRV-zmienność zatokowego rytmu serca. Kiedy jesteśmy zrelaksowany i czujemy się komfortowo nasze serca naturalnie przyśpiesza swoją pracę podczas wdechu, natomiast przy  wydechu naturalnie zwalnia. Wysoki wynik HRV oznacza, że aktualnie nasz organizm jest w stanie fizycznej i psychicznej równowagi.

 

Fot: blog.angelmd.co

W sytuacjach dla nas mało komfortowych i silnie stresujących sytuacja jest zupełnie odwrotna. W fazie stresu HRV osiąga niską wartość, a wtedy Startup Lief Therapeutics przypomina nam o sobie oraz o tym,  że musimy zapanować nad oddechem. Nasza praca polega wyłącznie na dopasowaniu wydechów do rytmu wibracji w urządzeniu. Wybite z rytmu ciało oraz nasz umysł w przeciągu trzech minut powracają do pełnej równowagi.

 

Jeżeli chodzi o sparowanie ze smartfonem należy zainstalować aplikację, która dostępna jest zarówno na iOS jak i na Android. Automatycznie po jej instalacji otrzymujemy wgląd we wszystkie dane zgromadzone przez czujniki oraz prawidłową interpretację tych odczytów. Możemy również skorzystać z ćwiczeń dostępnych w formie audio. Wbudowana w moduł bateria litowo-polimerowa zapewnia tydzień działania urządzenia, a ładowanie jej odbywa się za pomocą wbudowanego portu microUSB.

 

Jeśli uchodzisz za większego entuzjastę technologii i dla Ciebie to wciąż za mało w takim razie producent Startup Lief Therapeutics zadbał również o Ciebie i przygotował specjalną wersję Pro. Ilość wbudowanej pamięci została zwiększona aż dwukrotnie, a przesyłanie danych nie odbywa się tylko i wyłącznie do aplikacji mobilnej, ale również strony WWW wraz z zewnętrznym oprogramowaniem.

 

Lepiej zapobiegać niż leczyć

 

Startup Lief Therapeutics to zdecydowanie nowatorskie urządzenie, które jest ciekawym przykładem na skuteczne przeciwdziałanie chorobą w tym przypadku przeciwdziałania stresowi, jeszcze zanim zaczną one wymagać interwencji farmakologicznej. Jak wiadomo XXI wiek wymaga od nas dynamicznego stylu życia, co nie jest wcale zdrowe i jak się okazuje choroby wywołane właśnie takim funkcjonowaniem przybrały już wymiar globalnego problemu cywilizacyjnego.

 

Niestety jak się okazuje bardzo często, ludzie wolą inwestować we wszystkie inne mniej istotne rzeczy niż własne zdrowie, a przecież zdrowia później już nie kupimy. Jeżeli chodzi o cenę urządzenia podstawowa wersja kosztuje 189 dolarów natomiast wersja Pro 249 dol. wysyłki rozpoczną się w czerwcu 2017roku.