W XXI wieku technologia zastępuje już prawie wszystko, ale czy to możliwe, że do bycia artystą nie potrzebny jest już nam nawet talent plastyczny? Na Kickstarterze pojawiła się całkowita nowość, a mianowicie miniaturowa drukarka za pomocą, której możemy samodzielnie przenosić wybraną przez nas grafikę z naszego smartfona na ścianę czy nawet T-shirt.

 

Drukowanie za pomocą smartfona

Miniaturowa drukarka wyglądem wcale nie przypomina drukarki gdyż urządzenie o którym mowa ma formę niewielkiej nakładki, którą nakładamy na wierzchnią część puszki z wybranym kolorem farby. Po ściągnięciu aplikacji i wybraniu grafiki, którą chcemy przenieść z naszego telefonu na ścianę, ustawiamy telefon na  podłożu, które jest jak najbardziej stabilne(najlepiej w tej roli sprawdzi się statyw). Jeżeli jesteśmy już pewni, że wszystko ustawiliśmy stabilnie, kierujemy obiektyw aparatu w stronę ściany lub innego obiektu, na który będziemy przenosić wybraną przez nas grafikę. Po wyświetleniu podglądu na ekranie, możemy przejść do malowania.

 

Fot: chasseursdecool.fr

 

sprayprinter-_twoje-graffiti-ze-smartfona1

Dzięki pomocy czterech przesuwanych rolek i połączeniu  urządzenia przez bluetooth,  drukarka sama doskonale wie, kiedy rozpylić farbę. Wszystko odbywa się za pomocą śledzenia ruchu przez aparat w naszym smartfonie oraz diodę umieszczoną na górze SprayPrintera. Nanoszenie obrazu odbywa się warstwowo, dzięki uporządkowaniu kolorystycznemu. Nie musimy się również martwić dozowaniem farby ponieważ odpowiada za to umieszczamy  w urządzeniu zawór elektromagnetyczny.

 

Każda powierzchnia jest dobra

 

Twórcy urządzenia SprayPrinter naprawdę odwalili kawał dobrej roboty i mile wszystkich zaskoczyli, a mianowicie zadbali o to,  byśmy mogli nanieść wybraną przez nas grafikę nie tylko na ściany czy odzież ale również na samochody, deski surfingowe oraz na wszystko co tylko chcemy. Ogranicza nas tylko i wyłącznie wyobraźnia i oczywiście należy pamiętać o obowiązujących przepisach prawa.

 

Od 11 do 14 listopada w Estonii, gdzie znajduję się siedziba firmy twórców SprayPrintera zostanie namalowany największy na świecie mural. Jeżeli więc ktoś przymierza się do zakupu SprayPrintera, a ma możliwość uczestniczyć w tym spektakularnym przedstawieniu, to jest to idealna okazja aby zobaczyć jak prosta jest obsługa SprayPrintera i jego wszystkie możliwości. Cena mini drukarki wynosi 187 dolarów, a przewidywalna docelowa ma sięgnąć ponad 250 dolarów. Wysyłki tego niesamowitego urządzenia rozpoczną się w czerwcu 2017 roku.