Speedboard to elektryczna deskorolka,przy pomocy której możesz w przemieszczać się praktycznie bez wysiłku. Osiąga prędkość do 48km/h, więc w krótkim czasie dostaniesz się tam, gdzie chcesz. To połączenie zarówno surfingu, wyścigów samochodowych, jak i jazdy na snowboardzie.

Speedboard został wymyślony przez Davida Jacksona, jego pomysł stał się odzwierciedleniem wiedzy, gromadzonej przez ponad 10 lat pracując jako inżynier mechanik oraz przedsiębiorca.

Deskorolka bez problemu poradzi sobie na betonowych chodni achach czy żwirowych drogach. Jej prędkość  maksymalna to 48km/h, przy czym waga sprzętu wynosi 11,8km, natomiast długość 127cm. Maksymalne obciążenie sprzętu to 226kg.

Bezpieczeństwo, a speedboard

Jak każdy sprzęt tego typu ten również może być niebezpieczny. Jak podkreśla stwórca deskorolki, to jej użytkownik odpowiada za własne bezpieczeństwo i powinien o nim pamiętać. Należy również korzystać z ochraniaczy oraz kasku, gdyż prędkość deski jest całkiem spora. Zaleca się również dostosowanie jazdy do panujących na zewnątrz warunków.

Czy można jeździć szybciej?

Na chwilę obecną deskorolka nie pojedzie szybciej niż 48km/h, jednak jej twórcy pracują nad udoskonaleniem. W niedalekiej przyszłości speedboard ma osiągać ponad 128km/h. Jak podkreśla David Jackson, wypadki przy obecnej maksymalnej prędkości rzadko kiedy kończą się śmiertelnie. Jednak należy brać pod uwagę, że każdy kilometr więcej zwiększa ryzyko poważnych obrażeń, a także śmierci.