Elektronika ubieralna dba już nie tylko o nasze bezpieczeństwo podczas jazdy rowerem, biegu czy innego wysiłku fizycznego. Smartwatch oprócz ułatwiania nam zdawania egzaminów, teraz jest w stanie zadbać także o bezpieczeństwo naszych dzieci. Lokalizator wmontowany w śliczny, kolorowy dziecięcy smartwatch informuje rodziców m.in. kiedy ich dziecko zaczyna się oddalać. Jakie jeszcze funkcje posiada ten niesamowity dziecięcy gadżet?

 

Dziecięcy smartwatch w trzech kolorach

 

Gadżety, które na co dzień pomagają nam czuwać nad bezpieczeństwem naszych pociech są znane przede wszystkim jako elektroniczne nianie. Jednak co z nieco starszą pociechą? Całe szczęście producenci tego typu pomocnych zabawek pomyśleli także i o nich oraz o zagrożeniach, które czyhają na samotne dziecko w wielkim mieście. Dziecięcy smartwatch to lokalizator GPS W2, który w razie niespodziewanego oddalenia się dziecka informuje rodziców o jego bezpośrednim otoczeniu.

 

fot: allegro.pl

Nasz pomocnik jest niewielki, gdyż jego wymiary to zaledwie 31 x 52 x 112 mm (bez paska), jest w formie smartwatcha i dostępny jest w trzech pastelowych kolorach: zielony, niebieski i różowy. Także idealnie nadaje się zarówno dla dziewczynki jak i dla chłopca. Obudowa została stworzona z tworzywa zaokrąglonego na krawędziach oraz uodpornionego na wszelkie wstrząsy i uderzenia. Smartwatch dla najmłodszych wyposażony został również w kolorowy wyświetlacz LCD, gniazdko micro USB, a także przyciski oraz slot na kartę SIM.

 

Duży zakres funkcji oraz precyzja

 

Wbudowany odbiornik ANT GPS monitoruje lokalizację naszego dziecka z dokładnością do 10 metrów. Jeżeli chodzi o precyzję to została ona zwiększona za pomocą wbudowanej anteny, a pojemne ogniwo litowo-polimerowe 600mAh gwarantuje 3 dniowy czas pracy baterii. To jednak nie wszystko jeżeli chodzi o funkcje, które posiada ten dziecięcy smartwatch. Funkcjonalność zegarka można znacznie poszerzyć stosując kartę SIM dowolnego operatora.

Dodatkowo urządzenie ma wbudowany mikrofon, który pozwala na dokładny nasłuch bezpośredniego otoczenia naszej pociechy. Lokalizator nie tylko powiadomi rodziców, że dziecko oddaliło się dalej niż ustalona odległość ale także w razie konieczności wyśle nam jego zdjęcia.

 

fot: smartsafe.pl

Maluch wyposażony w taki dziecięcy smartwatch w chwili zagrożenia może skorzystać z przycisku SOS sygnalizującego niebezpieczeństwo. Przycisk znajduje się w bocznej części zegarka. Zegarek wyposażony w kartę SIM dodatkowo pozwala na wysłanie szybkiej wiadomości SMS a także nawiązanie połączenia głosowego (max. 2 numery).