Smartfon obsługuje już niemalże wszystko, a w ostatnim czasie okazało się, że nawet pościel. W jaki sposób działa to niesamowite urządzenie o którym marzy każdy z nas?

 

Kanadyjczycy zarobią miliony

 

Autorem tego wynalazku jest kanadyjski startup Smartduvet. Jak to jest, że z jednej strony boimy się zastąpienia każdego kroku przez maszyny, a z drugiej chętnie łykamy wszystko co wymaga od nas coraz mniejszego zaangażowania fizycznego. Czy naprawdę nie będziemy musieli używać nawet najmniejszej siły by pościelić łóżko?

 

Smartduvet

Obsługa oraz zasada działania jest dziecinnie prosta. Wykorzystując system komór z powietrzem, który został odpowiednio zaprojektowany, kołdra samoistnie zaczyna składać się na naszym łóżku, a co najważniejsze złożona jest bardzo starannie.

 

Maksimum uproszczenia obsługi

 

Przygotowanie systemu nie mogło być prostsze, uproszczono je do maksimum. Po wyjęciu kołdry duvet z poszewki kładziemy na niej Smartduvet (system komór na powietrze). Następnie wsuwamy wszystko razem do poszewki. Aby nasze łóżko zaczęło się samodzielnie ścielić wystarczy już tylko połączyć Smartduvet z modułem sterującym, który znajduje się pod łóżkiem a następnie należy umocować narożniki kołdry do prześcieradła za pomocą specjalnych mocowań.

 

smartduvet

 

Po przespanej nocy możemy zabrać się za uruchamianie urządzenia przy pomocy naszego smartfona. Wystarczy jedno kliknięcia a kołdra w kilka sekund znajdzie się tam gdzie powinna. Możemy również zaplanować uruchomienie aplikacji o konkretnej godzinie. W ten sposób jeszcze bardziej ułatwimy sobie życie, gdyż wykluczy już całkowicie konieczność codziennego posługiwania się programem.

 

Wspieranie zbiórki

Smartduvet został stworzony szczególnie z myślą o osobach z ograniczoną możliwością poruszania się. Dużym powodzeniem będzie cieszył się wśród ludzi, którym szkoda minuty na pościelenie łóżka, ujmując to prościej po prostu wśród leni.

 

smartduvet

 

Obecnie za Smartduvet trzeba zapłacić 199 dol. w 4 rozmiarach do wyboru. Za komplet z poszewką i kołdrą zapłacimy od 419 do 489 dol. co naprawdę nie jest małą ceną.

 

Fot: kickstarter.com