Co prawda program Trade-In, który oferuje nam Amazon na chwilę obecną nie funkcjonuje w Polsce, jednak coraz więcej się o nim mówi, a po drugie nic nie stoi na przeszkodzie, by o nim co nieco opowiedzieć.

 

Program Trade-In to nic innego jak wymiana niektórych produktów, na ‘’pieniądze’’, które możemy wykorzystać dokonując zakupów na Amazon.com. Wyobraź sobie, że jesteś posiadaczem tabletu, jednak z niego nie korzystasz. Sprzęt leży gdzieś na dnie szuflady i tylko traci na wartości. W takiej chwili dokonujesz męską, a jednocześnie przedsiębiorczą decyzję o spieniężeniu tejże elektroniki. Wystarczy skorzystać z aplikacji lub strony internetowej, by dokonać zgłoszenia o wymianie. Jeżeli weryfikacja zakończy się sukcesem, otrzymamy za niego wirtualne 125 dolarów.

 

Co można wymienić poprzez program Trade-In?

 

Brzmi to całkiem nieźle, prawda? Warto, jednak zaznaczyć, iż nie spieniężymy wszystkiego co mamy pod ręką, pojawiają się pewne ograniczenia. Program Trade-In pozwala na wymianę określonych gier komputerowych, książek, elektroniki i różnego rodzaju akcesoriów. Jeżeli podjąłeś decyzję o rozstaniu się z danym przedmiotem, musisz jeszcze sprawdzić, czy taka wymiana w ogóle jest możliwa.

 

Wysokość kwoty, jaką proponuje nam Amazon, zależy przede wszystkim od stanu fizycznego naszego urządzenia, a także czy użytkownik posiada oryginalne opakowanie i akcesoria w przypadku elektroniki. Stan sprzętu określmy sami, poprzez dodanie go do programu wymiany, jednak końcowa weryfikacja dokonywana jest przez pracownika serwisu. Po dodaniu przedmiotu poprzez program Trade-In, musimy uzbroić się w cierpliwość, gdyż środki na koncie pojawią się w ciągu tygodnia.

 

Program Trade-In

 

Co ciekawe Gemius w tegorocznym raporcie przedstawił E-Commerce w Polsce, z którego wynika, że najbardziej znaną marką, jeżeli chodzi o e-zakupy w Polsce jest Allegro. Jednak w odpowiedziach o zagranicznych serwisach o tematyce zakupów przez Internet, aż 26% ankietowanych wymieniło Aliexpress, następnie 13% eBay i 12% Amazon.

 

Jeżeli chodzi o korzystanie z zagranicznych serwisów, przez Polaków, odbywa się to raczej incydentalnie i najczęściej związane jest to zakupem odzieży, książki, muzyki czy przedmiotów kolekcjonerskich. Jednak wierzymy, iż są osoby, których program Trade-In zachęci do wymiany.