Ten rok będzie należał do hełmów wirtualnej rzeczywistości. Po koniec marca czeka nas premiera hełmu od Oculus Rift, a jesienią jego konkurencja również  przedstawi swoją propozycję. Chodzi o PlayStation VR, który zostanie wprowadzony na rynek przez Sony. Widocznie nic tak nie działa mobilizująco na ruszenie z produkcją jak konkurencja.

 

Informację o dwóch premierach bieżącego roku podał mediom szef popularnego za oceanem sklepu GameStop – Paul Raines. Ujawnił, że jego sieć przygotowuje się do  już zbliżającej się wielkimi krokami premiery Oculus Rift, HTC Vive i PlayStation VR. Ten ostatni,  tak jak wspomnieliśmy powyżej ma zostać wprowadzony jesienią.

Premiera PlayStation VR juz jesienia

Jakiś czas temu japoński producent mówił o premierze w marcu zeszłego roku, jednak prawdopodobnie napotkane po drodze problemy techniczne skutecznie ją udaremniły. Poprzednik rok milczał, aż do teraz… To jednak półoficjalne informacje, więc nie zacierajmy rąk zbyt wcześnie.

 

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to rok 2016 pozwoli nam wejść w nową fazę wirtualnej rzeczywistości. Chyba , że technologia spłata nam figla i sprawi, że wszyscy z wirtualnej chmury wrócimy na ziemię.