Aplikacje na dobre rozgościły się w naszych smartfonach. Pozwalają nam nie tylko korzystać z mediów społecznościowych, pozostawać w kontakcie ze znajomymi, czy robić wypasione zdjęcie, ale zapewniają nam rozrywkę, dbają o nasze zdrowie i kondycje. Jednym słowem,  wszystko zależy od tego, czego potrzebujemy. Dziś przedstawimy Wam aplikacje, dzięki którym chętniej ruszcie się z kanapy i zaczniecie przygotowywać swoją sylwetkę na ciepłe wiosenne dni. Zaczniecie żyć aktywnie i zdrowo. Aplikacje będą również dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy postanowili zrzucić zbędne kilogramy  i potrzebują, czegoś co pomoże im pozostać na dobrej drodze. Sport to zdrowie, a dzięki tym aplikacjom pokochasz sport.

 

1. Coś dla biegaczy

Bieganie jest na topie. Tak naprawdę,  by biegać potrzebujesz jedynie odrobinę silnej woli i  dobrego obuwia. Aplikacja zapiszę zapisze trasę biegu, ilość pokonanych kilometrów, postępy w treningu, oraz ilość spalonych kalorii. Wirtualny trener pomoże Ci zaplanować kolejne trasy i zmotywuje Cie do dalszej pracy. Dzięki temu bieganie stanie się prostsze i przyjemniejsze, a Ty zyskasz kondycję, na której Ci zależało. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, będziesz mógł dzielić się ze znajomymi  swoimi osiągnięciami, brać udział w wyzwaniach i rywalizować  z innymi, a przy tym dobrze się bawić.

Nazwy aplikacji: Endomondo – Bieganie & Rower, Runtasic Running & Fitness, Trening nóg.

Fot: play.google.com

Endomondo – Bieganie & Rower

2. Twój osobisty trener

Wiele kobiet, chciałoby mieć osobistego trenera, który ułożyłby dla nich odpowiedni zestaw ćwiczeń, dietę, zmotywował do pracy i przede wszystkim pilnował, by działania przyniosły zamierzony efekt. W rzeczywistości jednak szkoda nam czasu na siłownię i pieniędzy, które musiałybyśmy wydać na takie zajęcia. Z pomocą ponownie przychodzi mobilna aplikacja. Dzięki niej będziesz mogła ćwiczyć, nie wychodząc z domu. Prosty interfejs aplikacji, czasomierz oraz wideo ułatwią naśladowanie ćwiczeń pokazywanych przez instruktora. Wirtualny trener będzie cały czas na wyciągnięcie ręki. Pomoże ci ustalić nie tylko plan ćwiczeń, ale i zdrowe menu.

Nazwy aplikacji: Cardio Trainer – super ciało, Ladies’ Home Workout, Codzienne ćwiczenia.

 

3. Mocne mięśnie  brzucha

Specjalnie dla tych, którzy chcą cieszyć się płaskim brzuchem powstały aplikacje automatycznie regulujące plan treningu. Mobilna aplikacja znów stanie się wirtualnym trenerem, który ułoży odpowiedni zestaw ćwiczeń i odpowiednio Cię zmotywuje. Będziesz potrzebować jedynie karimaty, smartfona i odrobiny dobrych chęci i zaangażowania. Aplikacja wyznaczy cel każdego treningu oraz obliczy efekt Twoje pracy.

Nazwy aplikacji: Perfect Ab Workouts, Panie Trening Brzucha, Ćwiczenia na mięśnie brzucha.

 

4. Gdy uwielbiasz jogę

Teraz coś dla fanów jogi. Nie musisz od razu zapisywać się na zajęcia.  Aplikacja pomoże Ci zgłębić wiedzę na temat jogi i zaznajomi Cię z ilością materiałów treningowych. Oprócz wideo z ćwiczeniami będziesz  mieć również do dyspozycji materiały dźwiękowe, które jeszcze bardziej Cię zrelaksują i umilą czas ćwiczeń.

Nazwa aplikacji: Daily Yoga, Standing Yoga.

 

5. Dla tych co kochają  fitness

Jeśli lubisz żyć  aktywnie  i zdrowo się odżywiać te aplikacje są dla Ciebie stworzone. Zaznajomią Cię z setką różnych ćwiczeń, które pomogą Ci pracować nad poszczególnymi partiami Twojego ciała. Możesz sam również stworzyć swój idealny plan, przygotowany do twoich potrzeb, bądź skorzystać z wirtualnego trenera. Aplikacje pokazują ilość kalorii, tłuszczu, białka, węglowodanów poszczególnych produktach,

Nazwa aplikacji:, Virtuagym Fitness Home & Gym, MyFitnessPal.