W naszej cywilizacji drony zaczynają odgrywać coraz większą rolę. Zewsząd atakują nas pomysły na ich dość innowacyjne zastosowanie. Tym razem wpłynął nowy wniosek patentowy na drony, które mają stać się opiekunami psów. Inżynierowie IBM są jego pomysłodawcami.

 

Macie wrażenie, że gdzieś już to widzieliście? Otóż w kultowym filmie Powrót do przyszłości  w scenie z roku 2015  w kosmicznym miasteczku  Hill Valley, mogliśmy zobaczyć  jak maszyny podobne do dronów zajmowały się wyprowadzaniem psów na smyczy.

 

Inżynierom z IBM przyświecała bardzo podobna wizja. Dron ma za zadanie nie tylko wprowadzać naszego psiaka na spacer, ale również nawiązać  z nim więź  poprze interakcję i wspólną zabawę. Wyręczy nas w tych obowiązkach jeśli nie będziemy mieli czasu, bądź po prostu ochoty na wspólną zabawę.

 

 

Fot. Twitter

 

Nowy wynalazek ma być wyposażony w mikrofon, za jego pomocą dron będzie mógł zareagować  na szczekanie i warczenie psa, jak i czujnik termiczny, który powiadomi maszynę o komforcie psychicznym zwierzaka…

Urządzenie na swoim pokładzie będzie mieć wmontowaną zabawkę robota i podajnik na smakołyki. Gdy tylko pies będzie się nudzi, bądź denerwował domowników, maszyna zareaguje, uruchomi zabawkę lub da mu smakołyki  dla odwrócenia uwagi.

 

Fot. Twitter

 

W ramach sztucznej inteligencji urządzenie będzie mogło również współpracować z inteligentnym domem. Dzięki temu będzie mogło otworzyć  psu drzwi wejściowe, aby wyjść z nim na spacer, by mógł załatwić swoje fizjologiczne potrzeby , chociażby pod nieobecność właścicieli.

Takie rozwiązanie może okazać się bardzo dobrym przedsięwzięciem. Obecnie rynek opieki nas samymi psami w USA jest wart miliardy  dolarów. Zatem nikogo nie powiem  dziwić fakt, że ktoś chce wykorzystać owy potencjał, a tym samym stworzyć urządzenie, które ułatwi właścicielom opiekę nad swoimi pupilami.