Zdalnie sterowany samolot z papieru to spełnienie marzeń nie tylko każdego chłopca, ale również mężczyzny. Powerup 4.0 to zestaw papierowych samolotów, którymi możemy sterować za pomocą smartfona. W urządzeniach znajduje się komputer pokładowy, który pozwala użytkownikowi cieszyć się niezliczoną ilością dostępnych funkcji.

zdalnie sterowany samolot z papieru

Fot: kickstarter.com

POWERUP 4.0 jest udoskonaloną wersją swoich poprzedników. Zdalnie sterowany samolot z papieru został wzbogacony o nowy komputer pokładowy, a także dodatkowe czujniki takie jak żyroskop i akcelerometr. Czujniki zostały połączone z dwoma silnikami do wektorowania ciągu, dzięki czemu  samolot osiąga lepszą zwrotność i manewrowość. Oznacza to, że najnowsza wersja urządzenia lata znacznie lepiej. Wystarczy jeden przycisk, a w powietrzu rozpoczną się niesamowite akrobacje. Dodatkowo asystent lotu pozwala na doskonałą zabawę w niemalże każdych warunkach. Natomiast oświetlenie LED pozwala na używanie POWERUP 4.0 nocą.

POWERUP 4 sterowanie

Wszystkie funkcje urządzenia obsługiwane aplikacją na smartfona. Wystarczy, że przechylisz telefon w lewo czy prawo aby samolot tam poleciał. Co więcej by ułatwić start i lądowanie samolot został wyposażony w jedno przednie oraz dwa tylne koła.

Samolot waży zaledwie 19 gram., a jego ładowanie trwa zaledwie 10 minut. Cena urządzenia będzie wahać się od około 190 aż do 1000 zł, wszystko zależy od wybranych opcji .