Uwodzenie zapachem to ewidentnie najsilniejsza i najbardziej skuteczna męska broń ze wszystkich możliwych. Mężczyźni “ubrani” w odpowiednią nutę zapachową potrafią zdziałać cuda. Kuszą oraz zniewalają swoje partnerki i nie tylko, gdyż nic ani nikt nie jest wstanie się im oprzeć. Jednak musimy pamiętać, że nie każdy zapach jest uważany za piękny, należy być ostrożnym ponieważ źle dobrany może odstraszyć naszą wybrankę raz na zawsze.

Męski pot i cygaro – doskonałe połączenie?

Niektórzy twierdzą, że mężczyźni stworzyli sobie teorię, która głosi, że prawdziwy mężczyzna powinien pachnieć potem i cygarem. Badania naukowe dowodzą jednak, że zapach męskiego potu naprawdę ma silne znaczenie dla płci przeciwnej, natomiast zapach cygar już niekoniecznie. Naturalny zapach człowieka wyczuwamy, gdy szukamy naszej drugiej połówki, tak samo jest z kobietami. Kobiety przy wyborze partnera wyczuwają nasz naturalny zapach, niezależnie od tego jakich perfum użyjemy i wybierają tych, których zapach najbardziej różni się od ich własnego.

nuty zapachowe

W poszukiwaniach idealnego zapachu

Jak już wiadomo zapach ma wpływ na naszą atrakcyjność, tylko jaki wybrać? Producenci perfum dają nam bardzo duże pole manewru. Nie każdy jednak wie, że zapach powinniśmy wybierać odpowiednio do naszego typu osobowości i charakteru, więc na pewno wybór nie może być przypadkowy. Pamiętajmy również o tym, że mimo iż w każdej buteleczce danego nurtu zapachowego jest ta sama ciecz, to dwie osoby tej samej płci używające tego samego zapachu będą pachniały zupełnie inaczej. Każdy z nas ma indywidualną woń ciała, dlatego perfumy to rzecz indywidualna, każdego z nas.

Większość osób posiada zdolność do kojarzenia zapachów z różnymi osobami czy nawet wydarzeniami. Po wyczuciu danej nuty zapachowej często potrafimy bez większego problemu przywrócić w naszych myślach, obraz osoby, czy wydarzenia związanego z tym konkretnym zapachem. Jak widać zapach naprawdę odgrywa ważną rolę w naszym życiu.

Typ osobowości – wybór perfum

No dobrze wiemy już, że perfumy należy wybierać odpowiednio do osobowości, ale jak to zrobić?

Dla silnych mężczyzn o silnej osobowości i twardym charakterze, którzy są pewni siebie poleca się jak najbardziej intensywny zapach. Dla silnego mężczyzny polecane są kompozycje nut zapachowych, które opierają się głównie takich składnikach: papryczka chili, anyż, haitańska trawa, amber, kardamon, paczula, wetiwer, ziele angielskie czy nawet grapefrut i mandarynka.

nuty zapachowe

Mężczyzna delikatny, który jest z natury romantykiem powinien przede wszystkim wybierać perfumy delikatne o zmysłowym zapachu. Jego dojrzałość emocjonalną, namiętność oraz wrażliwość doskonale podkreślą zapachy, których nuty opierają się na składnikach takich jak: drzewo sandałowe, bób, tonka, paczula, piżmo, wanilia, cedr, fiołek, szałwia, kardamon.

Natomiast buntownicy, którzy są z natury energiczni i pełni pasji oraz kochają wszelkie przygody doskonale będą czuć się w zapachu pełnym energii. Mężczyzna, który uważa się za buntownika powinien przede wszystkim wybierać nuty zapachowe opierające się na podanych składnikach: ambra, mech dębowy, nuty drzewne, cappuccino, nuty oceaniczne, kardamon, gałka muszkatołowa, czarna porzeczka oraz bergamotka, mięta i melon. Każdy mężczyzna, który zdobędzie się na odwagę, by korzystać z takiej kompozycji doskonale podkreśli swoją męskość i zawróci w głowie niejednej kobiecie.