Nie ma co ukrywać, że odkurzanie raz na tydzień to zdecydowanie zbyt rzadko. W większości domów ta czynność powinna być powtarzana przynajmniej cztery razy w ciągu siedmiu dni. Z pomocą przychodzi nam odkurzacz samojezdny, dzięki któremu już nigdy więcej nie będziesz musiał samodzielnie odkurzać. Co na najważniejsze nie kosztuje wcale tak dużo.

 

 

Z pewnością nie raz spotkałeś się z maszyną, która jeździ po domu Twoich znajomych i pełni funkcję odkurzacza. To właśnie jest odkurzacz samojezdny. Ważną rzeczą jest, że czas jego pracy przewidziany jest na ok 90 minut, co spokojnie wystarczy na pozbycie się kurzu czy innych zanieczyszczeń w każdym mieszkaniu. Chyba, że jesteś posiadaczem willi czy pałacu, wtedy faktycznie może pojawić się problem. Na szczęście nie dotyczy to sporej części społeczeństwa.

 

Wbudowana możliwość zaprogramowania pracy urządzenia zdecydowanie jest wielkim plusem, gdyż możemy ustalić sprzątanie cykliczne, w określonym miejscu o wygodnej dla nas porze dnia lub nocy. Kiedy nasz odkurzacz samojezdny wykona swoją pracę, grzecznie powróci do stacji dokującej. Tam natomiast będzie ładował się przez najbliższe 5 godzin, oczywiście jeżeli wyczerpaliśmy już całą baterię. Kolejnym wielkim plusem tego typu sprzętów, jest fakt iż nie musimy inwestować w specjalne filtry czy worki, gdyż pojemnik na brudy wraz z filtrem systematycznie opłukujemy pod bieżącą wodą. Oczywiście jeżeli ktoś bardzo chce może cyklicznie wymienić sobie filtr czy szczotki boczne.

 

Zobacz również:Z Philips PowerPro Aqua 3w1 odkurzanie staje się prostsze