Każdy kierowca jakiegokolwiek pojazdu musi dbać o bezpieczeństwo na drodze. Najbardziej narażeni na śmierć podczas jazdy są motocykliści, dlatego każdy motocyklista powinien pamiętać, aby w szczególny sposób dbać o swoją widoczność na drodze. Jazda motocyklem niestety nierzadko kończy się tragicznie. Nie dość, że motocykl porusza się naprawdę z bardzo dużą prędkością to kierowcy bardzo często ubrani są na czarno. Taki strój znacznie utrudnia ich widoczność na jezdni, ponieważ najzwyczajniej w świecie zlewają się z otoczeniem. Inni uczestnicy ruchu drogowego mają problem z dostrzeżeniem jadących motocykli w odpowiednim czasie i niestety bardzo często zdarza się, że są zauważani w ostatniej chwili i w ten sposób dochodzi do wypadku. Skutecznym rozwiązaniem tego problemu są po porostu odblaski, które znacznie ułatwiają widoczność kierujących jednośladem, dzięki temu ich bezpieczeństwo również ulega znacznej poprawie.

Odblaskowe rozwiązania

Odblask równa się życie

Każdy użytkownik takiego pojazdu jak motocykl powinien doskonale wiedzieć, żeby zadbać o swoją widoczność używając kilku odblasków jednocześnie. Podstawą wejścia na motocykl jest posiadanie kamizelki ostrzegawczej, w którą każdy z kierowców jednośladowych pojazdów powinien być wyposażony. Odpowiednio dobrany odblask pozwala na zwiększenie widoczności motocyklisty nawet do 150 metrów, a to naprawdę bardzo dużo.

fot:motormania.com

Odblaskowe rozwiązania

Kamizelka odblaskowa to jednak nie wszystko. Kolejnym gadżetem, o którym powinniśmy pomyśleć wsiadając na motocykl jest pas odblaskowy. Powstał on właśnie z myślą o bezpieczeństwie wszystkich motocyklistów. Warto również wspomnieć o całkowitej nowości, a mianowicie o koszulkach odblaskowych, które zawierają sylikonowe zakończenie. Bardzo fajnym pomysłem jest możliwość dowolnego nadruku, co jednocześnie sprawia, że każdy z klientów znajdzie coś dla siebie. Pamiętajmy o tym jak ważną rolę odgrywa dobra widoczność na drodze.

Gadżety odblaskowe dla motocyklistów

1.Kamizelka odblaskowa

2.Pasy odblaskowe

3.Szelki ukośne

4.Naramienniki

5.Naklejki odblaskowe

6.Chusty odblaskowe

7.Odblaskowe pokrowce wodoodporne na bagaż

8.Latarka odblaskowa

9.Butony odblaskowe

10.Koszulki odblaskowe

Kamizelka odblaskowa, która będzie uzupełniona dodatkowymi odblaskami to najlepsza inwestycja jeżeli chcemy zadbać o nasze bezpieczeństwo. Należy pamiętać jak cenne jest nasze życie i zdrowie oraz jak należy się o nie troszczyć. Aktualna pora roku znacznie utrudnia poruszanie się na drodze, zwłaszcza kiedy mamy do czynienia z mgłą to w takich warunkach odblaski są absolutną koniecznością. Jeżeli chcemy uniknąć wypadku. Takie rzeczy jak gadżety odblaskowe bez problemu możemy szybko i wygodnie zamówić przez Internet nie ruszając się nawet przy tym z domu. A więc naprawdę nie wymaga to od nas żadnego wysiłku, a pozwoli zadbać o nasze bezpieczeństwo. Zakup takich odblasków to naprawdę nie duży koszt. Pamiętajmy, że nie ma nic cenniejszego niż nasze życie i zdrowie.