Czy w dzisiejszych czasach  gadżety postrzegane są  jako must have? Jeśli należysz do grona zapalonych gadżeciarzy, przekonaj się, czy wyszedłbyś  z tymi, które zobaczysz poniżej na ulicę. Każdy z nich jest niezwykły i spełnia inne zadanie.

 

Pierwszym z nich jest Moov Now –  inteligenta opaska fitnessowa . Oczywiście Moov Now ma już swoich poprzedników, ale producent zachwala swój sprzęt jako najbardziej zaawansowaną noszoną elektronikę z czujnikami i adekwatnym wsparciem oprogramowania na smartfony. Jest dużo mniejszy oraz lżejszy od swoich poprzedników, a co najważniejsze nie trzeba jej ładować, posiada baterię, którą wymienia się raz na sześć miesięcy. No tak, ale do czego służy Moov Now? Jest to nasz osobisty, zakładany  trener aktywności. Mamy do wyboru różne dyscypliny, więc spokojnie każdy znajdzie coś dla siebie. Mało tego niektóre z nich posiadają po kilka treningów. W przypadku biegania mamy do wyboru running efficiency, speed endurance, sprint intervals, open training. Aplikacja mówi nam po kolei jakie ćwiczenia mamy wykonywać, a następnie mierzy każde powtórzenie. Chyba największą zaletą tego urządzenia jest to, że jest w pełni wodoodporne i bardzo dobrze rozpoznaje style pływania.

 

Fot: benchmark.pl

opaska -Moov Now

 

Kolejnym zadziwiającym gadżetem okazał się Parrot Hydrofil,  jest to nawodny dron – nieliczny z modeli, który lata i pływa. Hydrofil porusza się na wysokości 5 do 6 cm nad powierzchnia wody.  Natomiast na wodzie do 10km/h. Sterowanie  dronem odbywa się za pomocą smartfona lub tableta co sprawia, że w szybki i łatwy sposób możesz stać się pilotem lub kapitanem. Jest to świetny gadżet na zabicie nudy. Urządzenie natomiast ma jedną poważną wadę: ma bardzo krótki zasięg oraz brak odpowiednich zabezpieczeń po zerwaniu komunikacji. W trybie latania, kiedy przekroczymy odległość około 20 metrów, dron leci w siną dal.

 

Fot: benchmark.pl

dron1

 

Niesamowity jest także UE Roll –  wodoodporny bezprzewodowy głośnik Bluetooth, którego wśród milionów swoich poprzedników  wyróżnia  niska cena oraz wysoka jakość wykonania. UE Roll może wisieć, leżeć, pływać dzięki czemu możesz zabrać go ze sobą wszędzie,  a wraz z nim swoją ulubioną muzykę. Jest niewielki, miękki oraz lekki ale zadziwiająco mocno jest wstanie wypełnić przestrzeń, wydobywającym się z niego dźwiękiem. Oprócz tego, że jest wodoodporny jest także odporny na przeróżne wstrząsy,  dzięki czemu przypadkowe upadki  nie zaszkodzą mu w żaden sposób. Ma niesamowitą zaletę,  nie musimy ustawiać się w odpowiedniej pozycji aby jak najlepiej słyszeć  odtwarzaną muzykę,  gdyż  produkt został zaprojektowany w taki sposób,  aby emitował dźwięk   w promieniu 360 stopni. Muzyka z głośniczka odtwarzana jest przez maksymalnie 9 godzin.

Fot: benchmark.pl

glosnik 1