Mamy dobrą wiadomość, a mianowicie policyjne statystyki dowodzą, iż od dwóch lat liczba najbardziej uciążliwych przestępstw społecznie (bójki, pobicia) zdecydowanie spadła. Jednak nie oznacza to wcale, że narzędzia do samoobrony stały się bezużyteczne. Chyba każdy z nas zna przysłowie ‘’przezorny zawsze ubezpieczony’’ dobrze byłoby stać się takim człowiekiem, gdyż zdecydowanie lepiej zapobiegać niż leczyć. Należy pamiętać, że niekiedy samoobrona bywa konieczna. Przedstawione przez nas narzędzia do samoobrony pomogą Ci się skutecznie obronić.

 

narzędzia do samoobrony

 

Czym byłyby narzędzia do samoobrony bez gazu pieprzowego? Zdecydowanie jest to klasyk, który możemy dostać w najróżniejszych konfiguracjach, od tych większych po te nieco mniejsze. Skupy się jednak na tym drugim rodzaju i zaopatrzmy się w model, który spokojnie można przypiąć do kluczy. Dzięki temu zawsze będziemy go mieć przy sobie i w razie niebezpieczeństwa możemy się obronić. Nie jest to rzecz, której używamy często, dlatego też większy model nie jest nam potrzebny.

 

narzędzia do samoobronyCena: 23zł

fot: cqb.pl

 

Przy wyborze gazu, należy skupić się jeszcze na jednym bardzo ważnym mankamencie, a mianowicie w jaki sposób jest on wyrzucany. Jak sama nazwa wskazuje narzędzia do samoobrony są po to byśmy mogli się obronić przed naparstkiem, dlatego lepiej, żeby były dla nas bezpieczne. Najlepszą opcją jest wyrzut gazu w postaci strugi, kiedy przebywamy na zewnątrz i wieje wiatr, taka forma jest dla nas całkowicie bezpieczna.

 

narzędzia do samoobrony

Cena: 32zł

fot: cqb.pl

 

Narzędzia do samoobrony nie koniecznie muszą wyglądać męsko, istnieją również wersje gazu przeznaczone typowo dla kobiet np. w postaci szminki. Zaskoczenie napastnika wpływa zawsze na naszą korzyść.

Wypadałoby również zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych, dlatego też zapraszamy do przeczytania artykułu na temat smartwatchy dla dzieci.

Jednym z akcesoriów, które warto mieć zawsze pod ręką jest kubotan. Jest to współczesna, japońska broń, która swoim wyglądem przypomina długopis/pióro. Również tutaj możemy wykorzystać broń jako brelok, jednak jeżeli chodzi o walkę to zalecana jest osobą, które mają jakiekolwiek pojęcie o sztukach walki, gdyż podczas niebezpieczeństwa uderzamy narzędziem w wrażliwe miejsca napastnika.

 

narzędzia do samoobrony

Cena: 30,99zł

fot: cqb.pl

 

Na koniec przedstawiamy gadżet, który ma nieco inne zastosowanie, jednak również może uratować nam życie. Mowa tutaj o tak zwanym breloku kierowcy czyli wielofunkcyjnym narzędziu, które pozwala na wybijanie szyb, a także przecinanie pasów bez najmniejszego ryzyka skaleczenia się. Wypadek samochodowy? Mi to nie grozi, prawda? A jednak lepiej nie kusić losu. Urządzenie posiada również alarm dźwiękowy oraz latarkę LED, które w skrajnych przypadkach może zadecydować o naszym zdrowiu, a nawet życiu.

 

narzędzia do samoobrony

Cena: 75zł

fot: cqb.pl