MSI VR One to niesamowite urządzenie, które nosi się na plecach, a mianowicie jest to komputer w formie plecaka. Koncepcja tego niezwykłego sprzętu pozwala nam na granie w rzeczywistości wirtualnej, a co najważniejsze nie musimy obawiać się o zaplątanie się w kable. MSI VR One to produkt o stosunkowo niewielkiej masie i dosyć dużej wydajności, sprzęt waży 3,6kg i jest w stanie pracować z nami przez ponad półtorej godziny na jednym ładowaniu akumulatora. Warto wspomnieć, że został on wyposażony w dwa akumulatory, dzięki czemu możemy je wymienić w trakcie pracy komputera,  co jednocześnie pozwala na przedłużenie naszej rozgrywki bez przerywania jej.

 

Msi vr one gamingowy komputer na szelkach

Fot: MSI VR One – komputer-plecak do wirtualnej rzeczywistości

 

A co w środku?

Nasz nowoczesny komputer jest w pełni przystosowany do pracy z zestawem HTC Vive. Został zaopatrzony  w gniazdo Mini DisplayPort oraz jedno ultraszybkie złącze Thunderbolt3 z wejściem Type-C, służy to do połączenia z goglami VR. W środku znajdować się ma również Intel i7 oraz Nvidia GTX 1070, a wszytko to pozwala na płynne wyświetlanie obrazów VR w 90 klatkach na sekundę.

Z zewnątrz

 

MSI-VR-One-2

Wygląd naszego komputero-plecaka jest dosyć kontrowersyjny, gdyż nie wszystkim może przypaść do gustu. Jeżeli mieliście kiedykolwiek styczność z dotychczasowymi produktami gamingowymi od MSI to nie wzbudzi on u was zaskoczenia. Przeważają tutaj agresywne linie, a cała kolorystyka opiera się głównie na czerni oraz czerwieni. Myślimy jednak, że w przypadku takiego urządzenia wygląd nie ma większego znaczenia. Samo noszenie gogli VR i wymachiwanie do tego rękoma we wszystkie możliwe kierunki stawia nas w nie najlepszym świetle i czyni nas mało poważnymi, więc wygląd plecaka w tym przypadku niewiele zmieni. Liczy się jednak dobra zabawa, a tego raczej nam nie zabraknie.