Program Zabawki Jamesa Maya: Pamiętniki Motocyklowe niezwykle szybko zyskał szerokie grono widzów, zaraz po tym jak pojawił się po raz pierwszy na kanałach z portfolio BBC.

Przemierzanie trasy Isle of Man TT to wyjątkowy motocyklowy wyścig z ponad stuletnią tradycją, jednocześnie bardzo niebezpieczny i najbardziej prestiżowy na świcie.

Od 1907 roku przyciąga rocznie tysiące spragnionych mocnych wrażeń fanów dwóch kółek z całego globu. Pokonanie trasy Snaefell Mountain Course to nie lada wyczyn, ponad 200 zakrętów, a około 60 z nich zawdzięcza swoją nazwę najbardziej zasłużonym uczestnikom wyścigów. Rajdy odbywają się co roku na przełomie maja i czerwca. W tym roku rozpoczynają się 25 maja i potrwają do 7 czerwca.

Motocykl z klocków

James May również postanowił pokonać trasę tego wyścigu, tyle, że na motorze z metalowych klocków Meccano. Jak się możecie domyślać, zbudowanie maszyny na bazie klocków, która zabrała nie tylko Jamesa, ale również jego serdecznego kolegę w trasę liczącą 56 kilometrów nie było łatwym zadaniem.
Do skonstruowania motocyklu użyto piętnaście tysięcy klocków.