Niezależnie od tego czy jesteś już profesjonalistą grafiki komputerowej czy też dopiero odkryłeś w sobie nową pasję, z pewnością zdążyłeś się zorientować, że w tej branży niezbędnym elementem jest monitor. Cena takiego sprzętu przeważnie składa się z 4 cyfr – spora suma pieniędzy. Jednak nie ma się co załamywać i rezygnować z marzeń, dzięki nam dowiesz się jak wybrać monitor do grafiki komputerowej, tak ażeby Twoje ciężko zarobione pieniądze nie poszły w błoto. Sprawdźmy więc, co takiego skrywają najlepsze modele monitorów.

 

Monitor do grafiki komputerowej

 

Spora część grafików utrzymuje się z projektów, które trafiają jedynie do Internetu. Jednak są również tacy, którzy tworzą ulotki czy plakaty do druku. Dlatego też monitor do grafiki komputerowej powinien być wybrany na podstawie tego, czym konkretnie zajmuje się dana osoba.

 

Najlepszy monitor do grafiki komputerowej charakteryzuje się przede wszystkim idealnym odwzorowaniem kolorów. Chodzi tu o idealną przestrzeń AdobeRGB, dzięki temu po wydrukowaniu kolory będą wyglądać niemalże identycznie jak na ekranie. Jeżeli jednak Twoje projekty nie opuszczają świata wirtualnego to spokojnie, możesz sobie pozwolić na monitor, który nieco słabiej odwzorowuje barwy.

 

Poszperaliśmy nieco w sieci i znaleźliśmy doskonały monitor do grafiki komputerowej, a mianowicie NEC 23.8″ MultiSync EX241UN IPS 250cd/m2 1000:1 1920×1080

Monitor do grafiki komputerowej

fot: zadowolenie.pl

Cena takiego sprzętu wynosi: 1869zł

 

Monitor do grafiki komputerowej – na co należy zwracać uwagę?

 

Przy wyborze najlepszego dla siebie sprzętu, najważniejszy jest rodzaj matrycy. W monitorach znajduje się kilka rodzajów matryc, jeżeli jednak potrzebny Ci monitor do grafiki komputerowej to zdecydowanie najlepsza jest matryca IPS. Dlaczego? Podczas pracy z obrazem matryca IPS sprawia, że tego typu urządzenia wyposażone są w niezwykle bogatą gamę kolorów, a co najważniejsze charakteryzują się naprawdę szerokim polem widzenia (kąt 178 stopni z każdej strony).

 

Jeżeli szukasz monitora z matrycą IPS to sprawdź DELL monitor LCD 27″ Ultrasharp U2715H, którego cena wynosi 1979zł

 

Monitor do grafiki komputerowej

fot: mall.pl

Ważną rolę odgrywa również rozdzielczość. Monitor do grafiki komputerowej nie powinien pracować w rozdzielczość poniżej Full HD, przekładając to na piksele: 1920 x 1080. Należy pamiętać, że jest to absolutne minimum! Taki ekran w połączeniu z dobrą kartą graficzną sprawi, że unikniesz zjawiska tzw. Pikselozy.

 

Naszym zdaniem monitor IIYAMA 32” LE3240S-B1 IPS DVI/HDMI/USB Player/2x10W ma świetny stosunek jakości do ceny, gdyż kosztuje on 2499zł.

monitor do grafiki komputerowejfot: zadowolenie.pl

 

Dla zwykłego użytkownika monitory w standardzie 4K Ultra HD niekoniecznie są warte jakiejkolwiek inwestycji, jednak dla grafika komputerowego taki sprzęt będzie w sam raz. Urządzenia wyposażone w technologię 4K Ultra HD charakteryzują się najwyższą rozdzielczością jaka tylko jest możliwa, a mianowicie 3840 x 2160 pikseli. Dzięki temu na ekranie możemy dostrzec pokaźną ilość szczegółów. Należy jednak pamiętać, że zakup monitora 4K UHD ma jakikolwiek sens, tylko wtedy, gdy Twoja karta graficzna również pochodzi z najwyższej półki.

 

Interesuje się monitor 4K Ultra HD? W takim razie polecamy Ci model, którego nic nie przebije: Benq 32″ PD3200U LED 4ms/4K/20:1/HDMI/CZARNY

Monitor do grafiki komputerowej

 

Cena: 4060zł

fot: zadowolenie.pl

 

Sprawdź również:

Laptop z trzema wbudowanymi ekranami IGZO UltraHD