Po ostatnich wydarzeniach wydawać by  się mogło, że  Microsoft odpuścił  sobie rynek mobilny, szczególnie po mało udanej próbie z zakupem Noki  z systemem Windows Phone. Czyżby cisza nie zwiastowała jednak nadchodzącej burzy?

 

W obecnej chwili dział smartfonów Microsoftu nie ma użytkownikom zbyt wiele do zaoferowania i nie funkcjonuje najlepiej. Jednak od kilku sezonów dobiegają nas plotki, że w Redmond pracuje się nad czymś wyjątkowym. Chodzi o smartfona na miarę pierwszego iPhone’a, którego pojawienie się na rynku doprowadzi do kolejnej rewolucji. Chodzi  o Surface Phone.

 

W każdej plotce jest trochę prawdy, a  w tej już na pewno,  bowiem potwierdził ją sam Satya Nadella. Szef MS w  jednym z ostatnich wywiadów  stwierdził, że  firma którą zarządza ma zamiar pozostać i utrzymać się na rynku telefonów, ale nie na tym, który zdefiniowany jest przez jego obecnych liderów. Jego firma  dąży do tego,  by stworzyć najlepsze urządzenia mobilne.

 

Mniej więcej w  tym samym czasie pojawiły się raporty, według których Surface Phone będzie działał pod kontrolą “zwykłego” Windowsa, a nie tylko okrojonej wersji mobilnej. Wiecie co to oznacza? W ten sposób użytkownicy smartfona będę mieć w kieszeni komputer z pełnoprawnym systemem operacyjnym.

 

Trzeba przyznać, że wizja  przedstawiona  przez Microsoft jest bardzo ciekawa, a przy obecnym zapleczu technologicznym  możliwa do zrealizowania. Jednak wiele szczegółów trzeba dopracować, bo jak wiadomo potrafią one zniweczyć nawet największe idee. A tego raczej byśmy nie chcieli ….

 

Fot: Źródła: AFR, BI