Nareszcie w sklepach mamy możliwość dokonania zakupu zaawansowanych myszy nowej generacji od firmy Mad Catz. Wyróżnia je wyposażenie naprawdę z górnej półki,  a mianowicie znajdująca się w nim szeroka możliwość modyfikacji oraz sensor PixArt, który na chwilę obecną jest najbardziej zaawansowanym ogólnodostępnym sensorem. Mysz głównie reprezentowana jest przez RAT 8. Czym jeszcze ma nas zachwycać?

 

Fot: madcatz.com

W sklepach po czterech miesiącach od zapowiedzi

Kilka miesięcy temu firma Mad Catz poinformowała świat o tym, że niebawem nastąpi odświeżenie serii myszy RAT. Jednak dopiero 2 dni temu miała miejsce oficjalna premiera. Jeżeli chodzi o wszystkie dostępne modele na rynku to łącznie jest ich aż sześć, z czego RAT 8 jest zdecydowanie najciekawszym.

 

Mad Catz RAT 8 wyposażony jest w największą ilość dodatkowych przycisków a mianowicie jest ich aż 11 oraz cechuje się rekordową wagą o 145 do 136 gramów. Jeżeli chodzi o rozbudowanie to model RAT 8 względem 1-6 zdecydowanie wykazuje rozbudowanie konstrukcyjne, nie został również pozbawiony ciężarków dzięki czemu mamy do czynienia z dwoma wariantami Pro.

 

Wszystkie elementy zostały umieszczone na wytrzymałej, aluminiowej konstrukcji, która również stanowi rdzeń RAT 8. Jeżeli chcemy uzyskać  dogodną dla nas długość całkowitą uzyskując tym samym wygodę to wystarczy odpowiednio dopasować grzbiet myszy do naszej dłoni. Warto również wiedzieć, że grzbiet należy do części wymiennych dzięki czemu z czasem możemy go po prostu wymienić. Lewy bok myszy stanowi oparcie dla kciuka, które można swobodnie regulować nie tylko w jednej płaszczyźnie ale w dwóch, natomiast przeciwległy bok tak samo jak grzbiet myszy należy do części wymiennych, dlatego do kompletu został dołączony wymienny wykonany z innego materiału.

 

 

Sensor PixArt wraz z przełącznikami Omron

Sensor optyczny PixArt PMW3360 jest jedną z najbardziej odpowiedzialnych części w całej konstrukcji myszy, a mianowicie odpowiada on za precyzję pracy,  jego czułość sięga nawet 12000 DPI. Jeżeli chodzi o maksymalne przyśpieszenie to wynosi ono 50G, natomiast całkowita prędkość śledzenia 6.3 m/s, a raportowanie 1000Hz. Przełączniki wyprodukowane przez rekomendowaną markę Omron zapewniają trwałość,  jeżeli chodzi o ich żywotność to przewidziana jest ona nawet do 50mln kliknięć.

 

Oprogramowanie FLUX daje nam możliwość dokonywania wszystkich ustawień dzięki czemu możemy w nim zapisać do 3 profili, które posiadają całkowicie indywidualne preferencje pracy myszy. Jeżeli chodzi o te indywidualne preferencje to mamy do wybory między innymi: markę, czułość/raportowanie, kolor czy nawet sposób działania 3-strefowanego podświetlenia. Do wyboru mamy aż kilkanaście milionów kolorów oraz pięć trybów pracy.

 

Wszystko z miłości do użytkownika

 

Mad Catz RAT 8 została stworzona z myślą o wszystkich użytkownikach, którzy mieli styczność z produktami konkurencji, które niestety mają wiele niedociągnięć. RAT 8 ma być właśnie odpowiedzią na wszystkie te złej jakości produkty konkurencji- zbyt lekkie myszy, nieodpowiednie wymiary czy nawet ograniczona funkcjonalność. Model RAT 8 został stworzony,  aby usatysfakcjonować każdego, nawet tych najbardziej wymagających użytkowników, którzy oczekują pełnej personalizacji nie rezygnując przy tym z najwyższej jakości wykonania. Producenci zapewniają nas również, że nawet gdyby ktoś chciał znaleźć coś na co może ponarzekać to jest to rzeczą niemożliwą, gdyż najzwyczajniej w świecie takiej rzeczy nie ma.

 

Mysz Mad Catz RAT 8 możemy znaleźć już w sklepach. Cena wynosi 416zł jeżeli więc wciąż szukasz pomysłu na prezent najwyższej jakości to chyba nie ma nic lepszego a niżeli właśnie mysz firmy Mad Catz.