”Chemia organiczna męskiej przyjaźni” mówi Ci to coś? Jak w każdej chemii są w niej pewne prawa, a pierwsze z nich mówi: im więcej zasad, tym mniej kwasów. Poniżej znajduje się lista zasad obowiązujących w każdej męskiej przyjaźni.

męskiej przyjaźni

1. Jego była nie jest dla Ciebie

Nigdy nie możesz umówić się z jego byłą, nawet jeżeli to ona nalega na spotkanie. Tłumaczenia typu, że przecież nie są już razem możesz sobie odpuścić. Zresztą zastanów się jak Ty byś zareagował widząc najlepszego kumpla obściskującego się z Twoją byłą… no właśnie. To samo dotyczy randkowania z jego młodszą siostrą. Nie możesz tego robić i już. Na świecie jest mnóstwo pięknych kobiet, więc spokojnie te dwie możesz sobie darować + jego mama oczywiście.

2. Nie bądź do bólu szczery

Jeżeli właśnie opowiada Ci o tym jaka ona jest cudowna, to za żadne skarby świata nie wolno Ci się odzywać jeżeli masz odmienne zdanie na ten temat. Zwłaszcza, gdy właśnie siedzisz na ich weselu…

3. Nie bądź drobiazgowy

Nie czepiaj się o drobiazgi, mężczyzna ma od tego dziewczynę lub żonę.

4. Nie nadymaj się

Jeżeli jesteś na niego o coś zły to wyraź to jasno, a nie dąsaj się jak obrażona dziewczynka.

5. Nie pal jego dowcipów

Zapamiętaj sobie raz na zawsze, że kiedy Twój przyjaciel opowiada właśnie w towarzystwie jakiś dowcip to pod żadnym pozorem nie wolno Ci wyprzedzać go z puentą.

6. Bądź przyjacielem a nie świnią

Kiedy Twój kumpel zwierza Ci się z najbardziej wstydliwych rzeczy to pozostają one między Wami jasne? Powierzona Ci tajemnica, musi nią pozostać na zawsze. Przyjaciel wybaczy Ci wszystko, ale drugi raz już nie zaufa.

7. Nie popisuj się

Jeżeli tak bardzo lubisz szpanować nowym autem, wycieczką za granicę czy nowym wypasionym zegarkiem za 100 kafli to proszę bardzo, ale rób to przed szefem, kolegami z pracy, żoną, teściową przed przyjacielem jest to wręcz zabronione.