Amerykański oddział giganta ujawnił, że koniec z produkcją Axon 7. Potwierdzają to również przedstawiciele firmy ZETE. Czy pojawi się następca jednego z najciekawszych, jednak najbardziej niedocenionego smartfonu w Europie?

 

Axon 7 zniknie z rynku

 

Koniec z produkcją Axon 7, który oficjalnie na polskim rynku pojawił się dopiero w tym roku. Co ciekawe sprzęt cieszył się naprawdę ogromną popularnością w Stanach Zjednoczonych, gdzie cena była dość konkurencyjna. W Europie wyglądało to jednak nieco gorzej, nie tylko ze względu na wyższą cenę ale również przez brak działań marketingowych, które skupiałyby się na wsparciu jego sprzedaży.

 

Zobacz również: Prawdopodobnie to najtańszy smartfon z czytnikiem linii papilarnych

 

Flagowiec ZTE z 2016 roku przechodzi do przeszłości. Phandroid donosi, że amerykański oddział potwierdził koniec z produkcją Axon 7. Dotyczy to każdej wersji kolorystycznej tego modelu – nowe dostawy do amerykańskich sklepów nie będą miały miejsca.

 

Koniec z produkcją Axon 7

 

Jednak skupmy się na Polsce – po skontaktowaniu się z firmą ZETE Poland wiemy, że nowe dostawy nie są przewidywane. Po wyprzedaniu się zapasów ze sklepów, w których towar wciąż jest dostępny, smartfon oficjalnie zniknie z polskiego rynku.

 

Zobacz również: Microsoft wymyślił smartfon, który doprowadzi do kolejnej rewolucji?

 

Będzie następca?

 

Mimo, że ten smartfon to kawał dobrego sprzętu to nie da się ukryć, że koniec z produkcją Axon 7 nikogo nie dziwi – to starszy produkt. Natomiast zdziwienie może wzbudzać fakt, że do tej pory nie wiemy nic o jego następcy. Szczególnie jeżeli chodzi o rynek amerykański, gdzie ZTE jest w czołówce najlepszych producentów, a ich produkt cieszył się świetną opinią.

 

Koniec z produkcją Axon 7 nie oznacza, że firma ZTE się poddaje. Udało się nam uzyskać informację, że producenci pracują nad nowym urządzeniem z tej serii, ale raczej nie będzie to Axon 8. Model, który pojawi się w pierwszej połowie 2018 roku, zapewne stanie się tańszą alternatywą dla Galaxy S9.

 

Najnowszy model z pewnością będzie mógł się pochwalić swoim wyposażeniem, a mianowicie panelem 18:9 z małymi ramkami oraz podwójnym aparatem. Trzymajmy kciuki, by inżynierowie nie zapomnieli o dźwięki, który stanowi wyróżnienie dla tej serii. Z chęcią zobaczyłbym również mocniejsze wzmacniacze, które dadzą sobie radę z wymagającymi słuchawkami nausznymi.