Projektor Sony VPL-VZ1000ES to obraz o przekątnej 80 cali oraz rozdzielczości UltraHD,  pozwalający wyświetlić film już z odległości  15cm. Jeżeli chodzi o parametry to każdy z nich robi zaskakujące wrażenie, ustanawiając przy tym nową jakość obrazu. Jakiej jakości projekcji możemy spodziewać się wykorzystując laserowe źródło światła?

 

Kino bez wychodzenia z domu

Na tegorocznych targach CES firma Sony zaprezentowała swój najnowszy projektor, który został stworzony specjalnie do domowych, rodzinnych seansów. Jeżeli chodzi o poprzednika to zdecydowanie kładzie go na łopatki. Gabaryty oraz jakość odwzorowania barw są bez porównania. To nie wszystko, gdyż producent oferuje dla odbiorców indywidualnych najnowocześniejszy oraz najbardziej prestiżowy wybór.

 

Przeczytaj jeszcze: Samsung CH711 czyli zakrzywione monitory, które podbijają serca wszystkich graczy. Technologia Quantum Dot

 

Wygląd urządzenia jest dosyć specyficzny, a przy tym jego wymiary 92.5 × 21.9 × 49.4cm, natomiast jeżeli chodzi o wagę to wynosi ona 35kg. Mimo,  iż poprzednik był większy oraz cięższy od VZ1000ES aż o 40 proc. to wciąż nie można go nazwać małym. Jeżeli chcemy uzyskać obraz najwyższej jakości z szeroką paletą barw za pomocą krótkoogniskowego rzutu to musimy zagospodarować nieco miejsca w domu na projektor Sony VPL-VZ1000ES.

 

120 cali i jakość UltraHD

Model projektora VPL-VZ1000ES w wyjątkowo krótkim czasie uzyskuje obraz pełnej jakości, duży kontrast dynamiczny oraz wierną kolorystykę, a wszystko to możemy zawdzięczać wykorzystanym w nim panelom Sony SXRD oraz laserowemu źródłowi światła Z-Phosphor. Jeżeli chodzi o wideo UltraHD to może mieć ono przekątną od 80 do 120 cali. Nowością oraz dużym komfortem z pewnością jest możliwość wykonywania projekcji już w odległości 15cm od ściany.

 

 

Jasność maksymalna wynosi aż 2500 ANSI lumenów, natomiast rozdzielczość 12 bitów mająca wyjątkowo szerokie spektrum barw w pełnym stopniu wykorzystuje technologię Triluminos, a przy tym wsparcie dla HDR. Ostrość regulowana jest automatycznie, możemy jednak do woli  zmieniać oś obiektu w zakresie poziomu +/- 3 proc oraz pionowo +/- 6proc.

 

Projektor Sony VPL-VZ1000ES to jeden z najkulturalniejszych urządzeń tego typu, gdyż natężenie hałasu jego pracy nie przekracza nawet 24 dB, a pobieranie energii 435W. Nie musimy się również martwić o złącza, projektor został wyposażony aż w cztery HDMI(standard HDCP 2.2), LAN(100Mbit), D-Sub, mini jack (Trigger) i USB-A(5V, 0.5A).

 

Zaporowa cena

Wręcz nie sposób jest się nie zgodzić, że projektor VPL-VZ1000ES marki sony jest rynkowym high-endem jeżeli chodzi o domową projekcję filmów. Jakość wyświetlania jaką oferuje nam ten najnowszy model pozwala mu nawet na konkurowanie z telewizorami.

 

 

Cóż urządzenie naprawdę godne podziwu, jednak nie jest ono dla każdego. Cena, którą życzy sobie producent sprawia, że tylko najbardziej zamożni entuzjaści kina mogą sobie pozwolić na taki projektor. Cena urządzenia to 25000 dol. Sprzedaż ma się rozpocząć w kwietniu tego roku.