Ekologiczne Yeezy są naprawdę nietypowe, gdyż buty powstały częściowo z glonów, dzięki czemu są przyjazne dla środowiska.

Ostatnimi czasy przywiązujemy sporą wagę do ekologii, to bardzo dobrze. Kanye West również postanowił zadbać o nasz świat pokazując, że marka Yeezy dąży do równowagi ekologicznej. Pożegnajmy się z plastikowymi elementami oraz sztucznymi podeszwami, których rozkład trwa tysiące lat.

Ekologiczne Yeezy Foam Runner

Najnowszy model butów marki Yeezy powstał częściowo z glonów. Tworzywo sztuczne, które używane jest obecnie ma zastąpić pianka z glonów. Dzięki materiałom roślinnym nie będzie potrzeby korzystania ze szkodliwych związków chemicznych. Takie zastosowanie będzie miało ogromny wpływ zarówno na wodę, jak i dziką przyrodę.  Kanye West zapowiedział, że to nie koniec pomysłów na ekologiczne Yeezy, gdyż  aktualnie marka poszukuje alternatywnych barwników, które nie są szkodliwe dla środowiska.

Najnowsze Yeezy będą dostępne w sprzedaży już od początku 2020 roku. Para butów ma kosztować 75 dolarów, co jest przyzwoitą ceną na amerykańskim rynku.