Ten niesamowity i niepowtarzalny sprzęt po prostu nie sposób pomylić z czymkolwiek innym. Każdy z nas wiem czym jest Lamborghini, a ten głośnik zdecydowanie przybliży Cię do tego auta. Przy produkcji premierowego Ixoosta zostały wykorzystane oryginalne części legendarnego producenta aut, dzięki czemu głośnik dysponuje niesamowitą mocą odtwarzania. Ale czy za tym wszystkim podążyła również audiofilska jakość audio?

 

Mobilność kontra waga

 

Głośnik o wymiarach 125 × 50 × 65 cm waży aż 53kg. To potężna waga jak na takie urządzenie. Jednak cała konstrukcja opiera się na autentycznych rurach wydechowych, które montowane są w autach marki Lamborghini. To jednak nie wszystko co do cudów wizualnych, a mianowicie rury wydechowe z obu stron otoczone są przez heksagonalne, ręcznie wykonane z drewna obudowy niskotonowych głośników.

 

Góra Ixoosta została wyposażona w dwa potencjometry, którymi są bas i dźwięk. W tym przypadku wisienką na torcie okazał się przycisk włącznika, który jest do złudzenia podobny do oryginalnego, którym uruchamia się silnik w autentycznym Lamborghini.

 

800W a przy tym sześć głośników i dwa procesory

 

Obudowa bezprzewodowego głośnika Bluetooth wykonana jest z włókna węglowego. Wnętrze obudowy zostało wyposażone w dwa wzmacniacze, które mają moc 600 i 200 W. Pierwszy wzmacniacz o mocy 600W jest odpowiedzialny za obsługę dwóch głośników wysokotonowych, natomiast drugi o mocy 200W wykorzystywany jest dla potężnego 15-calowego subwoofera, który został skierowany ku dołowi.

 

Fot: homecrux.com

 

Wysoką jakość dźwięku możemy zawdzięczać tylko i wyłącznie dwóm 24-bitowym procesorom sygnałowym, natomiast pasmo przenoszenia  zapewnia odtwarzanie od 20 do 22000 Hz. Źródło dźwięku może być zarówno bezprzewodowe dzięki wbudowanemu bluetooth 4.0 z AptX jak i przewodowe, które wymaga podłączenia przez RCA, które wmontowane jest na tylnej ściance głośnika.

 

Cena (5 zer) szybko sprowadzi na ziemię

 

Koszt głośnika wynosi ok 19900 Euro, a więc jest bardzo zbliżony do samochodów marki Lamborghihi jeżeli chodzi o relację ceny do jakości. Jeżeli chodzi o wybór koloru obudowy to mamy do wyboru czarny, żółty, czerwony i pomarańczowy, a więc takie same, w których oferowany jest chociażby Aventador. Zdecydowanie ze spokojem można powiedzieć, że tegoroczny sezon prezentowy się już rozpoczął.