Instagram ma sporo fanów, którzy dzielą się miedzy sobą niemalże wszystkim. Zamieszczane zdjęcia przedstawią:naszą codzienność, podróże, zakupy, stylizacje, zwierzęta, książki …można by tak wymieniać w nieskończoność. Aplikacja pozwala użytkownikom wyrażać siebie w dowolny sposób. To od nich zależy, czym będą dzielić się z innymi. Prawdopodobnie wy sami przeglądanie dziennie setki fotografii, a część z nich udostępnicie i komentujcie. Jakiś czas temu Instagram wprowadził zoom, aby można było jeszcze lepiej przyjrzeć się wybranym przez nas ujęciom. Teraz w aplikacji pojawiła się całkiem nowa funkcja. Jeżeli naszym zdaniem obserwowany przez nas użytkownik przechodzi przez gorszy czas, albo ma problemy emocjonalne możemy to zgłosić anonimowo do administratorów Instagrama. Wówczas do takiego użytkownika zostanie wysłana wiadomość:

 

“Ktoś widział twój post i sądzi, że możesz teraz przechodzić przez trudny okres. Jeśli potrzebujesz wsparcia, możemy ci pomóc”.

 

W jakim celu została wprowadzona owa funkcja? Chodzi o zbudowanie poczucia, że wszyscy jesteśmy częścią wielkiej  społeczności, która wspiera się nawzajem.  W ramach budowania takowej komunikacji nawiązano również współpracę z Narodowym Stowarzyszeniem do spraw zaburzeń odżywiania (National Eating Disorders Association) oraz National Suicide Prevention Lifeline, infolinią mającą zapobiegać samobójstwom. Uważacie to  działanie bezcelowe?  Prawda jest  taka,  że media społecznościowe są bardzo często wykorzystywane do zastraszania, ośmieszania i gnębienia i obrażania innych.  Czas odwrócić sytuacje na lepsze.

 

insagram_nowa funkcja_900x0_10

 

Fot: Instagram