Technologia, wykorzystywana przy produkcji smartfonów ciągle nas zaskakuje, gdy myślimy, że lepiej już być nie może, naszym oczom ukazuje się telefon z holograficznym, elastycznym wyświetlaczem. Jeszcze nie tak dawno mogliśmy zobaczyć pierwszy na świecie smartfon wyposażony w elastyczny wyświetlacz. Inżynierowie z Uniwersytetu Królowej w Kingston idą za ciosem i przygotowali dla na kolejną niespodziankę.

Fot: youtube.com

HoloFlex - pierwszy smartfon wyswietlajacy obrazy 3D_1

 

Swój najnowszy wynalazek, który ma zrewolucjonizować i spopularyzować holografię nazwali HoloFlex. Posiada on wiele małych soczewek, którymi pokryto ekran OLED o rozdzielczości 1920 x 1080. Dzięki niemu możemy oglądać obrazy 3 D, bez konieczności posiada specjalnych okularów, czy innych urządzeń.


Jego twórcy podkreślają, że wyświetlacz jest niezwykle zaawansowany, bowiem podzielono go na aż 16 tysięcy 12-pikselowych kół, a każde z nich posiada odrębną soczewkę typu rybie oko, która wyświetla obraz odmienny od pozostałych. Mimo, że rozdzielczość nie jest powalająca, bowiem wynosi zaledwie x 104 piksele, to trójwymiarowy obraz możemy obejrzeć z każdej strony, a to daje nam w rezultacie hologram.
Ze względu na elastyczny ekran ta technologia wydaje się być znacząca, szczególnie w kontekście przyszłości. Można ją wykorzystać na wiele sposobów. Co prawda jakoś wyświetlanego obrazu nie może równać się z tym, co dają nam najnowsze  smartfony, jednak naukowcy podkreślają, że wszystko jeszcze przed nami.

 

Star-wars-Phone-call

 

princess-leia-hologram-640x353