Baterie to słaby punkt branży elektronicznej, szczególnie gdy mamy na myśli urządzenia mobilne. Być może na horyzoncie pojawiło się już światełko w tunelu, chińskie Optoelectronics zaprezentowało już pierwszą baterię, która wykorzystuje grafen, co znacznie poprawiło dotychczasowe osiągi.

 

Grafenowa bateria G-King oferuje pojemność znaczne większą niż typowy smartfonowy akumulator, gdyż ma aż  4800 mAh, co czyni ją znacznie bliższą małym tabletom i kompaktowym laptopom. Producent zapewnia, że akumulator możemy w pełni naładować już 15 minut, a jego trwałość jest znacznie większa niż w przypadku typowego akumulatora, wynosić ma 3500 cyklów, co 7 krotnie wygrywa ze zwykłą baterią litowo  – jonową.

 

Od jakiegoś czasu można było usłyszeć, że grafen może mieć bardzo duży wpływ na zrewolucjonizowanie rynku baterii, czyż ten moment powoli nadchodził? Oczywiście nie tylko na tej płaszczyźnie ma się  sprawdzić, może wprowadzić również spore zmiany w elastycznych wyświetlaczach, plastomerach, czy czytnikach linii papilarnych.

Dongxu nie zapowiedział jeszcze, kiedy ich technologia zastosowana w  G-King  trafi do gotowych produktów. Publiczna prezentacja niesie jednak ze  sobą zapowiedź, że może to się wydarzyć niebawem.