Obecnie żarówka LED, potrafi nie tylko świecić różnymi kolorami, ale gdy zajdzie taka potrzeba ułatwi zasypianie i sprawdzi się jako bezprzewodowy głośnik Bluetooth. Wszystkie te funkcje łączy ze sobą żarówka – Goclever Bulb Colour Sound.

 

Żarówki, które pamiętają XIX wiek to już prawdziwa rzadkość. Nie ma się co dziwić, bowiem w wynalazku Edisona i Swana zdecydowanie znaczna część energii,  tracona jest wraz z generowanym ciepłem, a tylko niewielka jej część robi, to do czego została stworzona.  Technologia poszła do przodu i w naszych domach pojawiły się energooszczędne świetlówki i – coraz częściej żarówki LED. Mimo, iż zastąpienie żarówek z żarnikiem współczesnymi zamiennikami  niekiedy bywa nazywane drugim spiskiem żarówkowym, to jednak nie można negować zalet i możliwości, które daje nam owy  sprzęt .

 

Goclever Bulb Colour Sound1

 

 Dlaczego żarówki LED?

 

W branży oświetleniowej daje się wyraźnie zaobserwować wzrost popularności LED-ów. To bardzo ważny sygnał dla wszystkich producentów  i zielone światło dla urozmaicania tego  rozwiązania. Przy tego typu oświetleniach źródła światła, wykorzystując diody elektroluminescencyjne, potrafią znacznie więcej, niż ich poprzednicy.  Dzięki temu niewielkim kosztem możemy wzbogacić je o dodatkowe funkcje, które pozwalają sterować jasnością, jak i kolorem oświetlenia.  Jednak na  tym nie kończy się fantazja producentów – dzięki innym dodatkom, takim jak głośniki i moduły łączności,  wynalazki, które obecnie oświetlają nam dom,  mogą już nie tylko  świecić, ale i grać.

 

Z Goclever Bulb Colour Sound — magia kolorów  i wbudowany głośnik

Goclever Bulb Colour Sound2

 

Żeby nie pozostawać gołosłownym jednym z urządzeń tego typu jest oferowana przez Goclever żarówka Bulb Colour Sound, która nie tylko daje światło, ale i przy okazji jest również bezprzewodowym, 4-omowym głośnikiem o mocy 3 W.

 

Kształtem ten gadżet nie odbiega zbyt wiele od klasycznej żarówki  z gwintem E27. Na samej górze znajduje się półprzezroczysta część z LED-ami, tuż za nią reszta obudowy wykonana z białego, błyszczącego plastiku. W niej właśnie znajduje się linia otworów, odpowiadających na rozchodzenie się dźwięku.

 

Żarówka potrafi zapewnić światło  o intensywności 200 lumenów i temperaturze do 6000K, dzięki diodom, odpowiedzialnym za emisję światła światła białego (3 W) i RGB (1 W). Aby wykorzystać dodatkowe funkcje urządzenia potrzebna jest aplikacja mobilna (tylko iOS i Android).

 

Za jej pomocą możemy włączyć i wyłączyć światło, jak i sterować jego jasnością i kolorem. Funkcją na którą należy zwrócić uwagę,  jest możliwość pobierania próbki koloru za pomocą kamery smartfona – po jej aktywacji, wskazujemy dowolny punkt obrazu, a po chwili żarówka świeci już kolorem zbliżony do tego, który wskazaliśmy.

 

Kolejna funkcja aplikacji mobilnej pozwala na sterowanie dźwiękiem urządzenia, co daje jedynie możliwość zmiany utworu i włączania pauzy. Nie jest to spore ograniczenie, biorąc pod uwagę fakt, że Bulb Colour Sound jest po prostu małym głośnikiem małym głośnikiem Bluetooth i będzie kompatybilny z niemal każdą dowolną aplikacją do odtwarzania dźwięku.   Teraz coś dla tych, którzy lubią zasypiać, przy zapalonym świetle, żarówka posiada również funkcję, którą jest asystent zasypiania, czyli możliwość stopniowego ograniczania jasności światła. Za oferowany przez Goclever sprzęt  przyjdzie nam zapłacić 119 złotych.  Zakupu możemy dokonać w oficjalnym sklepie.

Goclever Bulb Colour Sound4