Po czym możemy stwierdzić, że Gmail to jedna z najpopularniejszych usług w sieci? Ekipa, która odpowiedzialna jest za rozwój tejże usługi, zgromadziła właśnie 1,5 miliarda aktywnych użytkowników.

 

Licznik aktywnych użytkowników Gmail wskazuje już ponad 1 500 000 000. Potężna liczba, prawda? Jednogłośnie możemy stwierdzić, że Gmail to jedna z najpopularniejszych usług w sieci, a już na pewno poczty elektronicznej.

 

W 2004 roku po raz pierwszy przeprowadzono jego testy, a zaledwie 3 lata później w 2007 stał się szeroko otwarty na użytkowników. Nie minęło dużo czasu i w lipcu 2009 roku pojawiła się pełna wersja usługi. Od tego czasu Gmail nieustannie powiększa swoje rozmiary, dzięki rozwojowi kierunku zgodnym z preferencjami użytkowników oraz ogólnej centralizacji sieci. Dzięki zwiększającej się bardzo dynamicznie liczbie  korzystających z niego osób dziś możemy powiedzieć, że Gmail to jedna z najpopularniejszych usług w sieci

 

Dynamiczny rozwój możemy zaobserwować choćby po liczbach z 2016 roku. 2 lata temu zespół odpowiedzialny za rozwój usługi Gmail chwalił się potężną liczbą aktywnych użytkowników, która wynosiła miliard. Dziś zaledwie dwa i pół roku później jest ich o 500 milionów więcej, za co oficjalnie podziękowali za pośrednictwem Twittera:

 

Gmail to jedna z najpopularniejszych usług w sieci

Niedawno zadbano, by Gmail został odświeżony nie tylko w sferze wizualnej, ale również funkcjonalnej. Z czego bardzo czytelnie wynika, że walka o zdobycie uznania wśród kolejnych użytkowników nieustannie trwa. Co oprócz intuicyjnego interfejsu przyciąga użytkowników? Jak wynika  z przeprowadzonych ankiet, większość osób decyduje się na skorzystanie z tej usługi ze względu na: Skuteczną ochronę przed spamem, wygodne narzędzia to zarządzania skrzynką, a także integracja z innymi użytkownikami usługi Google. Wy również uważacie za słuszne, że Gmail to jedna z najpopularniejszych usług w sieci?