Czy myślałeś kiedyś o tym, że fryzura może określać Twój charakter?  Pewnie nie, psychologowie jednak wychodzą z założenia, że wybierając konkretny model uczesania sprawiamy, że otocznie odbiera nas w taki, a nie inny sposób. W oczach innych, możemy się wydawać zupełnie inni niż jesteś naprawdę. Na podstawie wielu obserwacji opracowano ogólny zarys osobowości, przyporządkowany do konkretnej fryzury. Jeśli myślisz nad zmianą fryzury, albo właśnie wyszedłeś od fryzjera, przekonaj się jak odbierają Cię inni. Kto wie, może to nie przypadek, że zdecydowałeś się właśnie na to uczesanie.

Fryzura

Wygolony lub łysy

Przy tej fryzurze nasuwa się jedno zasadnicze pytanie – masz ją z wyboru, czy z konieczności? Jeśli to drugie, to prawdopodobnie matka natura zdecydowała za Ciebie. Nie będziemy się nad tym rozwodzić. Jeśli jednak wygoliłeś głowę ze względu na wygodę, lub dlatego, że tak czujesz się najlepiej wówczas można zakładać, że jesteś odważny i dynamiczny. Lubisz aktywny tryb życia i cenisz sobie komfort. Nie jesteś typem faceta, który lubi spędzać czas przed lustrem. Moda i kosmetyki to również nie jest Twój konik. W twoim przypadku łysina jedynie podkreśla Twoją męskość.

Fot: barberlife.pl

fryzura

Włosy „na jeża”

Myśląc o tej fryzurze od raz przychodzi nam do głowy Marines. Mimo, że to typowe uczesanie dla mundurowych, wśród cywili jest ono równie popularne. Nie można się temu dziwić, gdyż jest to fryzura dość funkcjonalna i wygodna. Nie musisz układać włosów, mycie również nie stanowi problemów, zabiegi pielęgnacyjne wydają się być zbędne. Faceci z taką fryzurą postrzegani są przez społeczeństwo jako osoby zdyscyplinowane, aktywne i sumienne, ale też mało wyluzowane. Są praktyczni i cieszą się sporym zaufaniem. Nie zapominajmy jednak, że niekiedy ten typ fryzury to również konieczność – mężczyźni także miewają rzadkie włosy.

Włosy z przedziałkiem

Przedziałek był niezwykle popularny w latach 50-tych i 60-tych, nigdy też tak naprawdę nie wyszedł z mody na dobre. Wyraźny przedziałek jest bardzo elegancki i dobrze się prezentuje przy każdej okazji. Długość włosów nie ma tu zbyt dużego znaczenia. Co przedziałek mówi o Tobie? Społeczeństwo może widzieć w Tobie konformistę, który podąża za innymi i jest w stanie się dostosować. Wydajesz się być przewidywalny, ale w tym przypadku nie jest to wada, gdyż to oznacza, że jesteś też odpowiedzialny i można na Tobie polegać. Zawsze możesz dodać swojej fryzurrze pazura i wyglądać na większego buntownika – zapuść włosy i zaczesz je niedbale na bok. To zdecydowanie wpłynie na odbiór Twoje osoby.

Włosy zaczesane do tyłu

To jedna z najgrzeczniejszych i najelegantszych fryzur. Bardzo często kojarzona z wyższym sferami. Jeśli jesteś posiadaczem takiej fryzury możesz być odbierany jako osoba zarozumiała i nazbyt pewna siebie. Nie powinieneś jednak zbytnio się tym przejmować, wszak poczucie własnej wartości zawsze jest w cenie i w niektórych sytuacjach daje Ci to zdecydowaną przewagę. Wiele osób może wychodzić z założenia, że lubisz zwracać na siebie uwagę i brylować w towarzystwie, zawsze masz coś do powodzenia. Uchodzisz za osobę, która lubi dostawać to czego pragnie i nie znosi sprzeciwu. Oszczędność również nie jest Ci przypisywana.

Włosy w artystycznym nieładzie

To zdecydowanie jedna z najbardziej wyluzowanych fryzur. Mężczyźni z długimi włosami mogą przywodzić na myśl biblijne skojarzenia, ale większość osób będzie jednak taki wygląd utożsamiać z rockmanami z lat 70-tych. Jeśli Twoje włosy są krótsze, a Ty wyglądasz jakbyś dopiero wstał z łóżka możesz być postrzegany jako hipster. Osoby odbierają jako kreatywnego i wyluzowanego faceta z artystycznym podejściu do życia. Lubisz wyzwania, jesteś tolerancyjny i łatwo nawiązujesz kontakty z innymi osobami. Każdy dzień to prawdziwa przygoda.