Wybitny projektant Alexandre Chapelin słynie z tworzenia wyjątkowych stołów. Przy ich produkcji wykorzystuje naturalny kamień oraz niebieską żywicę, dzięki czemu efekt jest niesamowity. Stoły zaprojektowane przez Alexandre wyglądają niczym fragment morskiego brzegu na środku pokoju…

 

Projektant stworzył całą serię tego typu stołów, która nosi nazwę La Table. Seria ta ma na celu podkreślenie prostoty mebli, a zarazem ich wyjątkowość oraz nawiązanie do fragmentów morza. Efekt tego niesamowitego zjawiska został uzyskany za pomocą całkiem prostych i łatwo dostępnych materiałów, między innymi niebieskiej żywicy, która swoim kolorem imituję wodę oraz miękkiego kamienia, który nosi nazwę trawertyn.

 

Kamień ten jest bardzo prosty w obróbce, dzięki czemu każdy kto choć odrobinę zna się na tego typu pracy, własnoręcznie może stworzyć taki stół do swojego domu. Szczeliny oraz kawerny są doskonałą imitacją piaszczystego wybrzeża. Projektant bardzo mocno podkreśla, że każdy z wykonanych stołów jest niepowtarzalny i nigdy nie uda mu się stworzyć dwóch takich samych.

 

Niestety taka przyjemność słono kosztuje. Najmniejszy stolik z serii La Teble o wymiarach 90 x 60cm kosztuje 5,5 tysięcy euro czyli mniej więcej 24 tysiące złotych. To naprawdę bardzo dużo. Największy natomiast o wymiarach 3m długości został wyceniony na 16tysięcy euro, a więc 69 tysięcy polskich złotych.  Jeżeli jesteś fanem morskiego wybrzeża i nie masz co robić z pieniędzmi, zdecydowanie powinieneś zainwestować w tego typu stolik.

 

Fot: hypebeast.com/ static.wixstatic.com