Projket The Braille Bricks pomaga niewidomym dzieciom uczyć się języka Braille’a poprzez zabawę. Wykorzystuje do tego klocki, które wyglądają jak Lego. Ich dużą zaletą jest fakt, że bawić się nimi mogą zarówno dzieci niewidome jak i zdrowe.

Dzieci ucza się Braille'a za pomoca klockow wygladajacych jak Lego

Każdy jeden klocek  pełni funkcję pojedynczych lister  z alfabetu Braille’a. Pozwala on nie tylko na naukę, a także zabawę.  Dzięki temu dzieci widzące mogą bawić się z dziećmi niewidomymi.

 

Dzieci ucza się Braille'a za pomoca klockow wygladajacych jak Lego2

 

Przy wsparciu fundacji Dorina Nowill Foundation For The Blind, organizacja  z São Paulo sfinansowała powstanie trzystu  kompletów takich klocków. Oczywiście zapotrzebowanie jest znacznie większe, aby ułatwić zadanie produkcji ktoś wpadł na pomysł, aby udostępnić licencję na ich wytwarzanie za dramo.

 

Dzieci ucza się Braille'a za pomoca klockow wygladajacych jak Lego3

 

Taka licencja pozwoli firmom mającym odpowiednie zaplecze techniczne, wziąć udział w akcji w niesieniu pomocy. Liczy się każdy gest dobrej woli. Nie musimy Wam chyba mówić, że im więcej wyprodukowanych kompletów tym lepiej.

 

Dzieci ucza się Braille'a za pomoca klockow wygladajacych jak Lego5

 

Dzieci ucza się Braille'a za pomoca klockow wygladajacych jak Lego6 Dzieci ucza się Braille'a za pomoca klockow wygladajacych jak Lego4

Fot: braillebricks.com.br