Jeżeli Twoim marzeniem jest posiadanie własnego drona, jednak nie masz zbyt dużej ilości pieniędzy to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Wydając nie więcej niż 300zł możesz polatać sobie własnym dronem. Tańsze modele wyposażone są w cztery śmigła, dość pojemną baterię oraz kamerę.

 

Overmax X-Bee 2.0 Basic

 

Fot: nokaut.pl

Dron Overmax X-Bee 2.0 Basic wyposażony został w baterię o pojemności 450 mAh , która zapewnia nam pracę drona przez 6 minut. Model ten można określić jako kwadrokopter ze względu na zamontowane w nim cztery śmigła.

 

Warto wspomnieć również, że drom wyposażony jest w specjalne osłony na śmigła. Dodatkowo w zestawie znajdują się zapasowe części, dzięki czemu w każdej chwili możemy je wymienić chociażby w przypadku uszkodzonego śmigła. Mało tego model Overmax X-Bee 2.0 Basic jest dronem, który posiada funkcję Back Home co oznacza, że może samodzielnie wrócić do pilota.

 

Ansmann X-Drone XL RtF

Fot: ceneo.pl

Model ten wyposażony został w stabilizator lotu oraz sześciu osi co znacznie ulepsza pracę urządzenia. Bateria zapewnia nam 8 minut ciągłego latania. Ciekawostką jest to, że dron Ansmann posiada funkcje dzięki, której możemy wybrać jeden z trzech trybów, a to z pewnością ułatwi obsługę wszystkim amatorom latania. Ansmann X-Drone XL RtF waży zaledwie 117 gram. W zestawie oprócz kwadrokoptera znajdziemy również pilota , kabel USB, akumulator oraz cztery zapasowe śmigła.

 

Dron Helicute Hoverdrone

 

Fot: mycenter.pl

Ten model drona wyposażony został w kamerkę(0,3 Mpix rozdzielczość: 640×480 pikseli), a co najlepsze możemy go dostać w cenie poniżej 300zł. Mało tego ta tania wersja drona posiada naprawdę pojemną kartę pamięci(za taką cenę) bo aż 4GB. Nie można nie wspomnieć o jego największej zalecie, a mianowicie o czasie pracy – Dron Helicute Hoverdrone może być w ciągłym ruchu aż przez 12 minut. Zawdzięczamy to baterii, której pojemność wynosi 600 mAh. Jeżeli chodzi o zasięg to wynosi on 150m. Warto również dodawać, że dron ten jest heksakopterem czyli posiada sześć śmigieł.

 

Dron Coolerstuff

 

Fot: 4smigla.pl

Ten dron wyróżnia się przede wszystkim wmontowaną kamerą HD, której rozdzielczość wynosi dwa Mpix z obiektywem szerokokątnym. Śmiało można nazwać go najlepszym dronem wśród wszystkich do 300zł. Został także wyposażony w sześcioosiowy żyroskop, który sprawia, że nasz dron jest bardziej stabilny podczas wiatru. Dzięki funkcji Return Home potrafi samodzielnie wrócić do nadajnika.

 

Ciekawą funkcję spełnia również drążek znajdujący się w nadajniku – wyznacza kierunek lotu urządzenia bez względu na to, gdzie aktualnie znajduje się przód a gdzie tył drona.

 

Dron Overmax X-Bee 3.1

 

Fot: more4kids.pl

W tym przypadku największą zaletą jest całkiem spory zasięg (100m). Dron został wyposażony w trzy baterie, a pojemność każdej z nich wynosi 750 mAh, a to oznacza, że nasza zabawką jaką jest dron Overmax X-Bee 3.1 może latać ponad 40 minut! Posiada także specjalny uchwyt na smartfon, a dzięki kamerze z Wi-Fi obraz bezpośrednie pojawia się na naszym telefonie.