Od pewnego czasu w ludzie zaczęli wykupować ze sklepów środki podstawowej zasady higieny, dzięki którym możemy uniknąć rozprzestrzeniania się najróżniejszych patogenów. Co możemy zrobić w sytuacji, kiedy sklepowe pułki zaczęły świecić pustkami? Mamy domowy sposób na płyn do dezynfekcji i chusteczki antybakteryjne.

Jednym z zalecanych działań profilaktycznych w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa jest częste mycie rąk mydłem i odkażanie ich za pomocą preparatów na bazie alkoholu. Nie od dziś wiadomo, że zachowując odpowiednią higienę możemy uniknąć wielu chorób.

Domowy sposób na płyn do dezynfekcji i chusteczki antybakteryjne

W obliczu epidemii najbardziej pożądanymi produktami stały się żele oraz chusteczki antybakteryjne. W większości sklepów niestety nie są już one dostępne. Na rynku wtórnym ich cena znacznie przekracza normalną wartość rynkową. My jednak polecamy wypróbować domowy sposób na płyn do dezynfekcji i chusteczki antybakteryjne.

Domowy sposób na płyn do dezynfekcji i chusteczki antybakteryjne:

Podstawowym składnikiem, którego będziesz potrzebować jest alkohol – izopropylowy lub etylowy. Najważniejsze, aby roztwór zawierał przynajmniej 60 procent alkoholu. Tylko w takiej proporcji pozwoli zachować nam efekt dezynfekcji. Należy jednak pamiętać, że małe dzieci nie powinny być nagminnie odkażane, gdyż może to być dla nich bardzo niebezpieczne.

Jeżeli szukasz czegoś delikatniejszego, dla swojej skóry to możesz spokojnie dodać kilka kropel aloesu do alkoholu. Uważajjednak, aby go za bardzo nie rozcieńczyć. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, płyn musi zawierać co najmniej 60 procent alkoholu w przeciwnym razie ciężko mówić o jego skuteczności.

Musimy pamiętać, że stosowanie płynów dezynfekujących to nie wszystko. Jak zaznacza Miryam Wahrman, profesor biologii na William Paterson University środek do dezynfekcji owszem zabija większość zarazków, jednak nie usuwa ich ze skóry.
Chusteczki antybakteryjne również w głównej mierze składają się z alkoholu. Do ich przygotowania potrzebujemy ręcznik papierowy lub chusteczkę, a następnie nasączyć alkoholem.