Ogarnąć podwórko jesienią to nie lada wyzwanie. Przychodzi taki dzień, że liście zaczynają spadać jakby szybciej, a my spoglądamy na to z niedowierzaniem i pewnym zwątpieniem, że kiedykolwiek uda nam się to zgrabić. Dlatego dmuchaj na liście i skorzystaj ze sprzętu, który powstał po to by ułatwić Ci życie. Na ratunek przychodzi dmuchawa do liści, która pełni również funkcję ich odkurzania. Jaki model wybrać i na co należy zwrócić uwagę?

 

Wybór:

 

Zakup dmuchawy najlepiej rozpocząć od określenia swoich preferencji. W sklepie możemy wybrać pomiędzy dwoma rodzajami:

 

Spalinowa dmuchawa do liści
Elektryczna dmuchawa do liści

 

Jeżeli masz do sprzątnięcia działkę o sporych wymiarach, dmuchaj na liście za pomocą silnika spalinowego. W ten sposób szybko pozbędziesz się liści, jednak jest pewien minus, a mianowicie spalinowa dmuchawa do liści jest dosyć ciężkim, a także sporym sprzętem, dlatego decydując się na jej zakup trzeba liczyć się z koniecznością dźwigania. Kolejną wadą sprzętów spalinowych jest fakt, iż działają one najgłośniej, dlatego przy zakupie warto zaopatrzyć się również nauszniki przeciwhałasowe.

 

Poszperaliśmy tu i ówdzie i znaleźliśmy coś interesującego: Dmuchawa do liści Hecht 943, którą można zarzucić na plecy niczym tornister. Urządzenie zostało wyposażone w silnik o mocy 1,7 KM.

 

dmuchaj na liście

Cena: 579zł

fot: homebook.pl

 

Jeżeli chodzi o elektryczne dmuchawy do liści to działają one zdecydowanie ciszej oraz ich waga jest niższa, jednak są przy tym mniej wydajne. Dzielą się one na dwa rodzaje:

 

• Sieciowe
• Akumulatorowe

 

Łatwo można się domyśleć, że dmuchawa do liści zasilana sieciowo ma pewne ograniczenia, przez co sprawdza się tylko i wyłącznie na niewielkiej przestrzeni. Jeżeli podjąłeś decyzję o zakupie tego rodzaju sprzętu, nie zapomnij sprawdzić, jaką długość ma kabel. Oczywiście zawsze możesz skorzystać z przedłużacza. Jeśli nie chcesz przeciążać swojego kręgosłupa to dmuchaj na liście urządzeniem sieciowym, gdyż dmuchawy tego typu nie posiadają akumulatora ani zbiornika paliw przez co są naprawdę lekkie.

 

Biorąc pod uwagę wszystkie dmuchawy elektryczne to zdecydowanie najlepiej dmuchaj na liście maszyną z wbudowanym akumulatorem. Urządzenia tego typu są bardziej mobilne, jednak będzie to pewnym udogodnieniem tylko wtedy, gdy zainwestujesz w sprzęt z wytrzymałym akumulatorem. Czas pracy takiego akumulatora powinien spokojnie wystarczyć na ogarnięcie całej działki.

 

Wybierając maszynę akumulatorową dmuchaj na liście modelem Fieldmann FZF 1001-0.

 

dmuchaj na liście

Cena: 163zł

fot: homebook.pl

 

Zwróć uwagę na:

 

Szczególnie ważne jest by dmuchawa do liści była jak najlżejsza, a także poręczna. W niektórych przypadkach podstawowy uchwyt to za mało, dlatego podczas wyboru odpowiedniego sprzętu zwróć uwagę na to, czy nie został on wyposażony w dodatkowe pasy przenoszenia, dzięki którym praca stanie się łatwiejsza.

 

Dmuchaj na liście komfortową dmuchawą, która waży zaledwie kilogram: Einhell GE CL

 

dmuchaj na liście

Cena: 129zł

fot: homebook.pl

 

Skuteczność naszej maszyny zależy przede wszystkim od rodzaju silnika oraz prędkości wydmuchu. Jeżeli chodzi o prędkość to podawana jest ona w kilometrach na godzinę i to właśnie od niej zależy, czy szybko uporasz się z porządkami w ogrodzie. Warto pamiętać, że liście po deszczu stają się dużo cięższe, przez co znacznie trudniej jest je usunąć, dlatego też prędkość wydmuchu to naprawdę ważna sprawa.

 

Dmuchaj na liście dmuchawą MTD BV 2500 E, której prędkość wydmuchu wynosi 270km/h

 

dmuchaj na liście

Cena: 225zł

fot: homebook.pl

Zobacz również:

• Philips PowerPro Aqua 3w1 odkurzanie staje się prostsze