Ta książka jest inna niż wszystkie. Aby ją przeczytać,  będziesz musiał wykazać się sprytem i rozwiązać wbudowaną na każdej stronie łamigłówkę. Jeśli tego nie zrobisz, nie dowiesz się,  co skrywa kolejna strona.

Codex Silenda drewniana ksiazka z łamiglowkamiFot: Codex Silenda

Dobry prezent dla wielbicieli zagadek

 

Myśląc o Codex Silenda wracamy pamięcią do książki „Kod Leonarda da Vinci” bądź filmów z cyklu „Skarb narodów”, czy  kultowego Indiany Jonesa.  Ich bohaterowie uwikłani byli w sieć zagadek,  które kolejno prowadziły do odkrycia wielkiej tajemnicy. Jeśli  jesteś poszukiwaczem przygód i lubisz rozwiązywać łamigłówki ta książka jest dla Ciebie.

Mimo, że Codex Silenda składa się tylko z pięciu „kartek „ to dostarczy Ci znacznie więcej rozrywki i zajmie więcej czasu, niż przeczytanie kilku stron tradycyjnego  tekstu.

 

Prawdziwy kod Leonarda

To coś więcej niż zwykła drewniana książka. Jej czytelnik nie jest biernym odbiorcą fabuły, a staje się jej realną częścią. Codex Silenda  przedstawia historię ucznia Leonarda da Vinci, który pod nieobecność mistrza natrafia na zagadkową księgę i musi stawić czoła przygotowanym przez Leonarda zagadkom, zanim ten ponownie stanie w drzwiach swojej pracowni.  Uczniem stajesz się ty sam, więc od Ciebie zależy, czy  uda Ci się poznać kolejny fragment  fabuły zamieszczony w książce.  Łamigłówki są różnorodne, aby znaleźć rozwiązanie i uwolnić zapadki, blokujące kolejne części tajemniczej księgi potrzeba nie tylko cierpliwości i inteligencji, ale również zdolności manualnych i wyobraźni przestrzennej

Fot: Codex Silenda

Codex Silenda drewniana ksiazka z łamiglowkami1

Drewniana zabawka nadal na topie

Książa Codex Silenda  wygląda niesamowicie i udowadnia, że nawet w czasach  tak zaawansowanej technologii i rozwoju asortymentu elektronicznych gadżetów, można zrobić zabawkę, która bez użycia prądu  dostarczyć nie lada rozrywki.

Autorem, a raczej konstruktorem owego dzieła jest Brady Whitney. Jego pomysł spodobał się tak bardzo, że na produkcję drewnianej książki na klickstarterze zebrał w zaledwie sześć godzin.

Fot: Codex Silenda

Codex Silenda drewniana ksiazka z łamiglowkami2

Drewniana Książa odniosła sukces

Do końca zbiórki pozostało jeszcze 13 dni, a z zaplanowanych 30 tysięcy dolarów zebrano już ponad 204 tysiące. Najtańsza wersja książki będzie zaczynać się od 150 dolarów, choć można się spodziewać, że po tym jak Codex Silenda trafi do regularnej sprzedaży,  jego wartość zostanie wyceniona na więcej.

Fot: Codex Silenda

Codex Silenda drewniana ksiazka z łamiglowkami3

Codex Silenda drewniana ksiazka z łamiglowkami4

Wszystkie egzemplarze, które trafiły do oferty przedsprzedażowej zostały wykupione. Chętni mogą wypisać się jednak na listę oczekujących. Na księgę łamigłówek będzie trzeba odrobinę poczekać, pierwsze dzieła mają trafić do „uczniów” latem 2017 roku. Jednak na  prawdziwego poszukiwacza przygód nie powinno to stanowić żadnego problemu.

Codex Silenda drewniana ksiazka z łamiglowkami5

Codex Silenda drewniana ksiazka z łamiglowkami6Fot: Codex Silenda

Codex Silenda drewniana ksiazka z łamiglowkami7