Badacze o zaroście wiedzą już niemalże wszystko. Każdy facet, który zdecydował się na noszenie zarostu, wiem, że to nie tylko składa się bardziej niegrzeczny wygląd, ale i na zmaganie z wrastającymi włoskami, swędzenie, a przy długim brodach – na trudności z utrzymaniem czystości. Zadania społeczeństwa na temat zarostu są podzielone. Dla jednych jest on sexy, inny będą go postrzegać jako przejaw braku schludności. Tak naprawdę nie ma znaczenia jaki typ owłosienia preferujesz na swojej twarzy, gdyż zarówno wąsy, broda, kozia bródka, baki znajdą wśród kobiet sporo wielbicielek. Owłosienie porastające męskie twarze jest o wiele bardziej fascynujące niż myślisz. Na pewno nie wiesz o nim wszystkiego…

Fot: Pinterest.com

zaroście

Z pewnością nie zdawałeś sobie sprawy, że przeciętny człowiek na 1 cm2 skóry ma aż 615 włosów. Na męskiej brodzie, w zależności od gęstości zarostu i genów znajduje się ich od 6 do 25 tysięcy. Zapewne chociaż raz zadałeś sobie pytanie, jak długo trzeba zapuszczać wymarzną brodę? U osoby, która nie ma problemów ze zdrowiem włosy rosną bardzo szybko, nie ma znaczenia, o jaką partię ciała chodzi. Broda rośnie średnio 0,5 mm na dobę, a wciągu roku może dojść do długości 20 cm. Wszystko zależy od tego, jak dasz o swoje zdrowie. Im zdrowszym tryb, tym efekty lepsze i kondycja zarostu również. Możesz rzecz jasna szukać pomocy w świecie kosmetyków, pomocne będą odżywki, które wzmocnią strukturę włosa i będą stymulowały jego wzrost.

Fot: Pinterest.com

zaroście

Czas na kolejną ciekawostkę. Włoski na szyi zawsze rosną równolegle do skóry, natomiast na twarzy i na innych częściach ciała zawsze pod kątem. Może on wynosić od 30 do 60 stopni. Na twarzy, co nie trudno zauważyć owłosienie jest najtwardsze, a jego sztywność porównywalna jest do właściwościami miedzi.

Fot: Pinterest.com

zaroście

Pisząc o zarośnie nie można pominąć ciekawostek o samym goleniu. O gładką twarz każdego dnia dba ok. 75% mężczyzn, którzy przygodę z maszynką do golenia rozpoczynają w wieku 14-16 lat. Podczas całego swojego życia mężczyzna goli się przeciętnie przez 20 tysięcy razy. Nie zbadano jednak, czy większość z nich goli się dla własnej wygody, czy po to, by zaspokoić upodobania kobiet. Jednak wiemy, że do pozbycia się zarostu zdecydowana większość mężczyzn używa klasycznej maszynki, z czego 85 proc. goli się na mokro. Mimo komfortu, maszynki elektryczne nie są tak popularne.

Myślisz o brodzie, ale obawiasz się reakcji damskiej części społeczeństwa, to musisz mieć świadomość, że preferencje niektórych kobiet są tak mocno zakorzenione, że moda na drwali na nich nie działa. Jeśli ktoś nie przepada za brodą, na nic się zdadzą trendy. Są nawet ludzie, którzy panicznie boja się zarostu. Te lęk nazywamy polonofobia. Bardzo możliwe, że Aleksander Wielki posiadał tę fobię, gdyż w całej armii zakazał noszenia zarostu.