Dorosłość to nie wiek! Może to być zaskakujące, ale ponad 40% dorosłych mężczyzn to tak naprawdę mentalnie chłopcy, ale bywa też odwrotnie. Niejedno dziecko bywa bardziej dojrzałe od swojego ojca. Więc jedno jest pewnie: prawdziwego mężczyzny nie pozna się po peselu.

W psychologii istnieje coś takiego jak syndrom Piotrusia Pana. Dla większości z nas dzieciństwo kończy się między 10 a 12 rokiem życia, a u niektórych trwa ono całe życie. Tak jest w przypadku mężczyzn dotkniętych syndromem Piotrusia Pana, którzy są wiecznymi chłopcami. Mimo, że związek z mentalnym przedszkolakiem nie jest łatwy to bardzo łatwo się w nim zakochać, ponieważ ma mnóstwo fantazji.

chłopiec

Na wspólne śniadanie poda truskawki z szampanem, a na lunch porwie swoją wybrankę do Sopotu, aby wspólnie zjeść rybę nad brzegiem morza, słuchając szumu morskich fal. Niestety sielanka się kończy gdy pojawiają się obowiązki. Nie wywiązuje się z nich ponieważ nigdy nie starcza mu na nie czasu. ”Chłopcy” lubią składać obietnice natomiast gorzej jest z ich dotrzymaniem. Kobiety niewątpliwie wolą mężczyzn, którzy mało mówią, a więcej robią. Zwracają uwagę na to, czy ich wybranek idzie po najniższej linii oporu i robi to, co najłatwiejsze, nie chcą chłopca, który weźmie nogi za pas gdy pojawią się kłopoty lub jakieś przeciwności losu. Oczekują od mężczyzny nie najłatwiejszego rozwiązania, ale słusznego. Nawet jeśli wymagałoby to sporo poświęcenia i czasu.

Jeśli kobieta prosi swojego partnera, aby zrobił dla niej coś ważnego, możliwości są dwie: albo nie zrobił i zawalił sprawę później, głupio się z tego tłumacząc (chłopiec), albo stanie na głowie i dotrzyma słowa, aby spełnić to na czym zależało jego partnerce (mężczyzna). Nie musimy chyba mówić, który z nich ma większe szanse u kobiety. Dojrzały mężczyzna musi zmierzyć się i stawić czoła obowiązkom aby zbudować prawdziwą relację z partnerką.

Pamiętaj, aby nie mieszać swojej mamy w Twoje obowiązki, a już szczególnie nie wypowiadać przy swojej wybrance słów ”mama to załatwi” ponieważ ona pragnie być w związku tylko z Tobą, a nie również z Twoją mamą. W życiu dojrzałego mężczyzny mama oczywiście dalej odgrywa ważną rolę, ale jego podejście w stosunku do niej jest bardziej opiekuńcze, chce się z nią spotkać i wspólnie zjeść obiad na mieście.

Nie bądź wyrośniętym chłopcem i zrezygnuj ze śledzenia profilów striptizerek na Instagramie. Bo mało tego, że nikomu tym nie zaimponujesz, to w dodatku z perspektywy partnerki jest to żałosne. Siedzenie cały czas na fejsie też nie wpłynie dobrze na waszą relację, kobieta wtedy dostaje komunikat, że jest na drugim miejscu – zaraz po Facebooku. Im mniej jesteś uzależniony od mediów społecznościowych, tym większa szansa na to, że Twój związek z kobietą będzie udany, ponieważ będziesz miał dla niej więcej czasu. Nie uważasz, że to trochę mało męskie kochać swojego iphon’a bardziej od swojej kobiety? Więc śmiało, pokaż jej, co tak naprawdę do niej czujesz. Tylko chłopcy są zbyt nieśmiali i przerażeni, aby okazać i nazwać swoje prawdziwe uczucia. Kobiecie zaimponuje bardziej mężczyzna, który dba o swoją przyszłość, który stara się ją zabezpieczyć już teraz bo pamięta, że tylko od niego zależy kim będzie w życiu. Nie czeka aż przysłowiowa manna spadnie mu z nieba tak, jak jest to w przypadku wyrośniętych chłopców. Mentalny nastolatek woli się dobrze bawić mimo, że kobiety nie nudzą się w takim towarzystwie to uwierz, że to jest dobre tylko na chwilę. Nie trudno jest się domyślić jak ciężko jest ułożyć sobie życie z kimś takim. Kobieta zawsze wybierze prawdziwego mężczyznę.