Roboty wkradają się do naszego życia niepostrzeżenie, towarzyszą nam w nim na co dzień, pełnią w nim coraz większą rolę… Wszystko wskazuje na to, że w przyszłości w ogóle nie będziemy mogli się bez nich objeść. Społeczeństwo, które szybko się starzenie z pewnością doceni ich możliwości.

Doczekaliśmy się czasów, w których maszyny dostają akty urodzenia i obywatelstwa, pracują na lotniskach, już niebawem podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2018 roku z w południowokoreańskim Pjongczang, będą służyły nawet za tłumaczy.

 

Nikogo zatem nie powinien dziwić fakt, że w chińskim  mieście Zhengzhou na centralnej stacji kolejowej zatrudniono nowego pracownika. Jest nim  robot-ekolog-donosiciel. Jego praca polega na kontrolowaniu jakości powietrza, temperatury, wilgotności i informowaniu ludzi o stanie pogody. To jednak nie wszystko…

 

Maszyna, która została wyposażona w najnowszą technologię, za pomocą kamer będzie miała za zadanie obserwować ludzi w celu wykrycia poszukiwanych przestępców. Dzięki takim działaniom użytkownicy kolei będą czuli się znacznie bezpieczniej, gdyż robot będzie miał bezpośredni kontakt z policją, medykami i  strażą pożarną.

 

 

Władze chińskich miast chcą, aby w przyszłości w pełni autonomiczne roboty były wyposażone w broń paraliżującą. Dzięki temu mogłyby podjąć walkę z przestępcami na miejscu zdarzenia,  zanim pojawią się odpowiednie służby bezpieczeństwa.

 

Źródło: Xinhua / Fot: Xinhua /