Dowiedz się co zrobić, by kobiety dostrzegły w Tobie coś, czego absolutnie w żaden sposób nie można zmarnować.

Cechy charakteru

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego akurat brylanty są tak cenne? Odpowiedź jest prosta: są bardzo rzadkie. Tak samo jest przypadku mężczyzn, kobiety cenią sobie te cechy charakteru, które nie występują powszechnie. Oczywiście zdecydowanie łatwiej jest, kiedy miałeś to szczęście by urodzić się w brytyjskiej rodzinie królewskiej, a natura była tak hojna, że wyposażyła Cię w pierwszorzędne geny.

Spokojnie, nie wszystko zostało przekreślone, bez tego też możesz zająć wysokie miejsce w rankingu. Wystarczy, że posiadasz dobre maniery oraz klasę, a 80 procent zadania za Tobą. Teraz tylko musisz pokazać, że trafiła na dżentelmena. Jak to zrobić?

1. Bądź opanowany

Przeprowadzone badania na temat pierwszego wrażenia wykazały, że kobietom najbardziej atrakcyjni wydają się mężczyźni, którzy opanowali sztukę trzymania emocji na wodzy. Dotyczy to nie tylko nieprzyjemnych emocji, ale również tych przyjemnych. Kobieta w ten sposób dostrzega umiejętność panowania nad sobą, a to świadczy o sile charakteru.

2. Trzymaj dystans

Prawdziwy dżentelmen słynie z tego, że nie brata się z każdym – wygląda na to, że wyjątkowo trudno zdobyć jego przyjaźń. Jest to jedna z najbardziej znanych reguł psychologicznych, a mianowicie reguła niedostępności: to co jest najtrudniej dostępne, wydaje się być najbardziej atrakcyjne.

Cechy charakteru

3. Bądź hojny

Cechy charakteru z których słynie dżentelmen to z pewnością mało rozrzutność, gdyż on nie robi nic na pokaz. Ale również nie jest sknerą, potrafi okazać serce i być hojny dla potrzebujących. W restauracji zostawia napiwki, a jak zaprasza to płaci. Potrafi również sprawić prezent w taki sposób, by obdarowana osoba odczuwała dyskomfort.

4. Bądź uprzejmy

To właśnie tu zawierają się wszystkie słowa oraz gesty, które świadczą o Twoich dobrych manierach i wychowaniu. Nie możesz zapomnieć o: przepraszam, dziękuję, otwieraniu drzwi, ustępowaniu miejsca itp. To jest oczywiste, jednak cały sekret tkwi w tym, że dżentelmen odnosi się w taki sam szarmancki sposób do wszystkich ludzi. Niezależnie od tego jaką pozycję zajmuje ona w jego życiu, czy to jest najważniejsza osoba w jego życiu- mama, czy ktoś kogo już nigdy więcej nie spotka, chociażby tzw. babcia klozetowa.

5. Zachowaj dyskrecję

Choćbyś był Jamesem Bondem, a Twoje życie było jedną wielką serią przygód to dziel się tym bardzo niechętnie, a już w żadnym wypadku nie obnoś się z tym. Zdecydowanie lepsze wrażenie zrobisz jeżeli dasz odczuć swojej rozmówczyni czy rozmówce, że to właśnie jego historie są naprawdę ciekawe i godne wysłuchania.