Nie da się ukryć, że poranni stają się coraz chłodniejsze, a to zwiastuje przymrozki, które nadejdą już niebawem. Wraz ze zmianą temperatury pojawią się pierwsze zamarznięte kałuże, a nieco później oblodzone chodniki. Pokonanie takich przeszkód czasami staje się sportem ekstremalnym i sprawia problem nie tylko osobą starszym. Na ratunek przychodzą buty z wysuwanymi kolcami KickSpike.

 

Trzeba przyznać, że zima jest piękną porą roku, jednak wraz z otulającym świat białym puchem stają przed nami przeszkody, które nie tylko są uciążliwe, ale przede wszystkim niebezpieczne. Zamarznięte kałuże, oblodzone chodniki i śliskie krawężniki… wystarczy chwila, a problem z kolanem możemy mieć do końca życia. Jak poradzić sobie z tego typu przeszkodami?

 

W górach zapewne nie raz zdarzyłoby Ci się spotkać turystę, który porusza się w tak zwanych rakach najczęściej po oblodzonych szklakach (rodzaj uprzęży z metalowymi zaczepami). Istnieje również alternatywa w formie raczków, które są mniejsze i łatwiejsze do założenia. W mieście taki sprzęt wyglądałby dość osobliwie.

 

Buty z wysuwanymi kolcami KickSpike

 

Buty z wysuwanymi kolcami KickSpike

 

Z drugiej zaś strony buty wyposażone w metalowe kolce słabo sprawdzają się poza oblodzonym obszarem. Nie trzeba być geniuszem, aby zauważyć, że chodzenie po zwykłym chodniku robiłoby większy hałas niż maszerująca kohorta rzymskich legionistów. W rozwiązaniu na te problemy przychodzą buty KickSpike. Co jest w nich takiego wyjątkowego?

 

Samo pochodzenie butów zdradza nam ich przeznaczenie, co prawda pomysłodawcą jest Kanadyjczyk, jednak sprzedaje je firma z Alaski. Najważniejszą funkcją tych butów są wysuwane w razie potrzeby kolce, które zostały zrobione z twardego węglika wolframu.

 

 

Zarówno na miasto, jak i na szlaki

 

Buty z wysuwanymi kolcami KickSpike są dziecinnie proste w obsłudze. Wystarczy wcisnąć umieszczony w pięcie przełącznik, aby z podeszwy wysunęło się sześć kolców. Teraz bez najmniejszego problemu możesz przemieszać się po oblodzonych powierzchniach. Kiedy pokonasz trudny do przejścia odcinek, wystarczy stuknąć piętą, a kolce natychmiast się schowają. Co prawda buty nie należą do najtańszych, ale mogą uchronić nas przed kontuzjami. KickSpike możesz kupić za 349 dol. Czyli około 1310zł.