Bezprzewodowe słuchawki niewymagające ładowania, czy to w ogóle możliwe? Każdy użytkownik słuchawek bezprzewodowych przyzna, że są one wygodne do czasu, kiedy się nie rozładują. Oznacza to, że ich wygodą możemy cieszyć się jedynie przez kilka godzin. Marka JBL dostrzegła ten problem i wpadła na pomysł, jak to zmienić tworząc słuchawki zasilane energią słoneczną.

Bezprzewodowe słuchawki niewymagające ładowania

Bezprzewodowe słuchawki niewymagające ładowania, to wynalazek, na który czekało wielu z nas. Aktualnie na serwisie crowdfundingowym trwa zbiórka na słuchawki JBL Reflect Eternal, dzięki którym będziemy mogli cieszyć się ich wygodą bez ograniczenia czasowego.

Kluczem do sukcesu jest materiał Powerfoyle, który może czerpać energię nie tylko ze światła słonecznego, ale również ze światła pośredniego i wewnętrznego. Producent zapewnia, że dzięki temu możemy mieć pewność, że póki nie będziemy słuchać muzyki w całkowitej ciemności, nasze słuchawki będą w ciągłym ładowaniu.

Oszacowano, że wystarczy spędzić półtorej godziny na zewnątrz, a nasze bezprzewodowe słuchawki niewymagające ładowania pozwolą na 68 godzin słuchania – zaczynając od całkowicie naładowanego akumulatora. Oczywiście będziemy mogli naładować nasze słuchawki również w tradycyjny sposób, podłączając je za pomocą USB. Producent zapewnia, że 15 minut ładowania wystarczy na 2 godziny słuchania. Dodatkowo cechuje je klasa IPX4, co oznacza, że mogą wytrzymać zarówno pot na siłowni, jak i deszcz.

JBL osiągnęło już swój cel, a to oznacza, że słuchawki już w tej chwili cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Zbiórka kończy się 14 stycznia, do tego czasu słuchawki JBL Reflect Eternal  możemy kupić za 99 dolarów, później cena rynkowa ma wzrosnąć do 165 dolarów. Premiera możemy spodziewać się w październiku 2020 roku.