Chyba każdy z Nas miał okazję przeczytać o tym, że iPhone X zostaje wycofany. Okazuje się jednak, że to nie wszystko…na jaw wyszły informacje, o których producent wcześniej nie wspomniał. Posiadacze nowych iPhone’ów będą musieli przygotować się na dodatkowe koszty związane z przejściówką na mini jacka. Apple zrezygnowało również z bezprzewodowych mat ładujących, jednak w zamian pracują już nad nową magnetyczną opaską do Apple Watcha.

 

Apple postanowiło nieco odświeżyć swoją ofertę i po zapowiedzi nowych flagowców zniknęło z niej kilka modeli smartfonów w tym najtańsze iPhone SE. Nie ma co ukrywać że wiadomość o tym, że ubiegłoroczny iPhone X zostaje wycofany. Najwidoczniej producent uznał, że obecność tego modelu w sklepach, może źle wpłynąć na sprzedaż najnowszego iPhone’a XS. Nic dziwnego, gdyż obydwa modele wyglądają niemalże identycznie, różni ich natomiast specyfikacja oraz cena.

 

 

Podczas ubiegłorocznej premiery iPhone’a X, Apple zaprezentowało również AirPower -bezprzewodowa mata ładująca dzięki, której mogliśmy obsłużyć kilka urządzeń jednocześnie. Do niedawna na oficjalnej stronie iPhone’a X mogliśmy znaleźć informację, że mata nie została jeszcze wprowadzona do sprzedaży, jednak sugerowało to bardziej, że firma rozważa jej późniejsze wprowadzenie. Jako że iPhone X zostaje wycofany, zdjęto jego ofertę ze sklepu, a jednocześnie zniknęły wszystkie informacje dotyczące AirPower. Podczas ostatniej konferencji firma Apple nawet słowem nie wspomniała o bezprzewodowej macie, co może oznaczać, że tymczasowo z niej zrezygnowali.

 

Natomiast coraz nowsze informacje napływają ze strony FCC– Federalna Komisja Łączności. Apple opisuje nowe urządzenie ‘’ ładowarką magnetyczną zamkniętą w obudowie ze stali nierdzewnej z dwupinową bransoletką wyposażoną w pojedynczą cewkę indukcyjną’’.  Tego typu urządzenie miałoby być zasilać Apple Watch. Trzy lata temu firma Apple wystosowała bardzo podobny wniosek do Federalnej Komisji Łączności. Jednak wtedy taki rodzaj bransoletki miał być przeznaczony włącznie na sklepowe wystawy w salonach.